18 Şubat 2016

SAĞLIK SİSTEMLERİNDE ARZ VE TALEP MODELLERİ DEĞİŞTİ

gurkan koroglu1 

Anahtar teslim hastane projelerine imza atan ACENDIS, büyümeye devam ediyor. ACENDIS Satış & Servis Genel Müdürü Gürkan Köroğlu yaptığı açıklamada, Son 20 yılda sağlık sistemlerinde önemli değişimlerin yaşandığını, sağlık sistemlerindeki arz ve talep modellerinin değiştiğini ve hastane yatırımlarının bu yönde iyileştirildiğini söyledi. ACENDIS olarak planlamadan uygulamaya etkin hastane proje yönetimi anlayışını benimsediklerini ifade eden Köroğlu, “Genellikle, özel klinik ve hastanelerin yeni inşaat projelerinin planlama sürecinin ilk aşamalarına müşterilerimiz tarafından dahil ediliyoruz. Böylece tüm proje boyunca müşterilerimizin isteklerini göz önünde bulundurabiliyoruz. “Anahtar Teslim” projeler olarak adlandırdığımız projelerimizde bir hastanenin A’dan Z’ye medikal projelendirmesini, teknoloji planlamasını cihazların satın alınmasını, lojistiğini, kurulumunu, kullanıcı eğitimlerini ve satış sonrası teknik servis desteğini, yurtdışı kaynaklı finansman çözümleri ile destekliyoruz. Tüm bu süreçlerde müşteri memnuniyeti en önemli kriterimiz. Hastane mimarisinden, tıbbi cihaz seçimine ergonomik ve kaliteli seçimler, hizmet prensipleri olarak benimsenmekte. Biz de prestijli projelere imza atmış bir kurum olarak en yeni teknolojileri ve güncel çözümleri sağlık sektörünün hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 2015 yılında da, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla, insan kaynağı olarak yüzde 60 büyüdük” dedi.

Periyodik bakım tıbbi cihazlarda arıza oranını yüzde 25 azaltıyor

Hastanelerde servis ihtiyacının ağırlıklı olarak ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde olduğunu gözlemlediklerini anlatan Gürkan Köroğlu şöyle konuştu: “Hayati önem taşıyan bu bölümlerde kullanılan ekipmanların kalitesi ve cihazı kullanan ekibin tecrübesi, operasyonların başarılı geçmesinde büyük önem taşımaktadır. Hastane ameliyathanelerinin ve yoğun bakım ünitelerinin kurulum süreçlerinde standartlara uygun inşa edilmesi, cihaz arızalarının oluşumunu ve buna bağlı hasta kayıplarının en aza indirgenmesini sağlayacaktır. ACENDIS periyodik bakım ve onarım çözümleri ile işbirliği yaptığı hastanelerde oluşan teknik cihaz arızalarına, tecrübeli ekibi ile zamanında müdahale etmektedir. Periyodik bakımı yapılan cihazların, bakımı yapılmayan cihazlara oranla % 25 daha az arızalandığını gözlemlemekteyiz. Periyodik ve koruyucu bakımlarımız, firmamız teknik sorumlusu tarafından belirlenen takvim çerçevesinde önceden belirlenmiş gün ve saatte yapılmaktadır. Yaptığımız tüm bakım ve onarım işlemlerinin orijinal ekipmanla uyumlu olmasına özen gösteriyoruz. Uzman kadromuz, ilgili hastane personellerine verdikleri ayrıntılı cihaz eğitimleri ile servis hizmetlerini desteklemektedir. Eğitimleriniz genel itibariyle; cihazların bakım ve montaj işlemleri, cihazların kullanımıyla ilgili klinik ve teknik konular, cihazların teknik güvenlikleri, cihazların kullanımı sırasında hasta güvenliği, cihazların ömürlerini uzatmak ve yıkıcı arızalardan sakınmak amacıyla, koruyucu ve düzeltici bakım konularını kapsamaktadır.”

Yatırımcılar Batı ülkeleri yerine Afrika ülkelerini tercih etmeye başladı

Uluslararası hastane yatırımcılarının Batı ülkeleri yerine Afrika ülkelerini tercih etmeye başladıklarını hatırlatan Köroğlu, “Yatırımlarını Ortadoğu ve Afrika’daki hastane projelerine yapan Türk inşaat firmaları da yaptıkları yatırımlar ile ülkemize ciddi katma değer sağlamaktalar. ACENDIS olarak, bu pazarlarda faaliyet gösteren inşaat firmalarımızın, hastane projelerinde çözüm ortağı olarak daha çok yer almak ve deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz. ACENDIS, Türkiye’de bütün medikal çözümleri bünyesinde barındıran tek firma. Bir hastanenin inşaatında, mimari ve fonksiyonel ihtiyaç programının değerlendirilmesi ile tıbbi ekipmanlara göre özellik içeren alanların yapısal özelliklerinin belirlenmesini de içeren tek elden sunduğumuz, satın alma ve servis hizmetlerini de kapsayan bütün çözümlerimiz ile benzeri olmayan bir hizmet veriyoruz. Bu özelliğimiz ile de dünya markaları arasında yer almak istiyoruz. Irak, Gana, Nijerya ve Jibuti’de hali hazırda devam eden projelerimize, yakın zamanda faaliyete girecek İran projemizi ilave edeceğiz” diye konuştu.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It