13 Nisan 2015

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Sağlık Sektör Liderleriyle Antalya’da Buluşuyor

OHSAD Kurultayı; Sağlık sektöründeki değişim ve yenilikleri değerlendirmek ve sorunlara ortak çözüm alternatifleri oluşturmak için toplanıyor.

 

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından düzenlenen ‘Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları’nın altıncısı 15-19 Nisan 2015 tarihleri arasında yine Antalya’da düzenleniyor. Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, SGK, Kalkınma Bakanlığı, Özel Hastaneler, Kamu Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Sağlık Kuruluşları ve Sigorta Şirketleri, sağlık sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için bir araya geliyor. Sağlık sektöründeki değişim ve yenilikleri değerlendirmek için düzenlenen toplantının ana amacı; sektörün sorunlarına, sektörün tüm paydaşlarının bir araya geleceği toplantılarla birlikte ortak çözüm alternatifleri oluşturmak.

 

Özel ve kamu zirvesi bir arada 

Daha önce 5 defa gerçekleştirilen ve  sağlık sistemine yön veren kamu ve özel sektörün zirve isimlerini bir araya getiren OHSAD Kurultaylarına her geçen yıl ilgi ve katılım daha da artıyor. OHSAD Genel Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat, “OHSAD Kurultayı; Sağlık sektöründeki değişim ve yenilikleri değerlendirmek ve sorunlara, tüm paydaşların bir araya geleceği toplantılarla ortak çözüm alternatifleri oluşturmak amacıyla altıncı defa toplanıyor. Toplantıda, tüm özel ve kamu sağlık yöneticilerinin yanı sıra sektöre ürün ve hizmet sunan firmalarımızı da aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

 

Müezzinoğlu da katılacak

Davetli konuşmacılar şöyle: Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, SGK Başkan Vekili Murat Yazıcı, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Hüseyin Çelik ve Dr. Şuayip Birinci, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı Dr. Zafer Çukurova, Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel, Akredite Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, OHSAD Kurucu Başkanı Dr. Muharrem Usta, Prof. Dr. Alper Cihan (İ.Ü. AUZEF Dekanı), Uğur Genç (Memorial Hastaneleri), Hüseyin Bozkurt (Medicana Hastaneleri), Dr. Mehmet Altuğ (Özel Hastaneler Platformu Başkanı), Yılmaz Tuna (Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı), Prof. Dr. Sabahattin Aydın (Medipol Üniversitesi Rektörü), Yrd. Doç. Dr. H. Ömer Tontuş (Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü), Prof. Dr. Doğan Ünal (S.B. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü), Dr. Fuat Kantarcı (S.B. Sağlık Yatırımları Genel Müdürü), Mustafa Kuruca (SGK Başkan Yardımcısı), Dr. İsmet Köksal (GSS Genel Müdürü), Op. Dr. Ahmet Şah Kolan (Kolan Hospitals Group), Dr. Tolga Birgül (Doğan Hastaneleri), Dr. Sema Akgün (OHSAD Başkan Yrd.), Dr. Cevat Şengül (OHSAD Genel Sekreteri), Doç. Dr. Haluk Özsarı, Dr. Serdar Mercan, Dr. Tarkan Dizdar.

 

Ele alınacak konular

Ele alınacak konu başlıkları şunlar: Türkiye’de Zincir Hastanelerin Gelecek Vizyonu, Sağlık Bakanlığı Mevzuat ve Uygulamaları, Sağlıkta Planlama, SGK Mevzuat ve Uygulamaları, Sevk Zinciri ve Türkiye’de Uygulanabilirliği, Sağlıkta Vergilendirme Teşvik ve Uygulamalar, Sağlıkta Dijital Dönüşüm ve Mobil Sağlık, Özel Sağlık Sektöründe Güncel Konular. Ortak akıl toplantısının konusu ise “Sağlık Turizminde Gelecek Vizyonu”. Kurultay’da, “Tıbbi Cihaz Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu bir de Çalıştay düzenlenecek. Özel toplantının konusu ise; Sağlıkta Serbest Bölge Uygulamalarının Sektörel Etkileri olarak belirlendi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It