21 Ocak 2016

BOSTON SCİENTİFİC, BİLİMİ GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ’NÜ İSTANBUL’DA AÇTI

 levent turksoy

Gelişen sağlık hizmeti pazarlarındaki yerel ortaklıklarla dünya genelinde sağlık hizmetlerini iyileştirmeye devam eden medikal teknoloji şirketi Boston Scientific Corporation, 21 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Altunizade’de Bilimi Geliştirme Enstitüsü’nü (Institute for Advancing Science – IAS) açtı. Tıp dünyasından çok sayıda hekim ve akademisyenin katıldığı törende açılışı Boston Scientific Türkiye ve Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Levent Türksoy yaptı.

Sekizinci Boston Scientific IAS tesisi

Türkiye ve Ortadoğu’da doktorlara gelişmiş cerrahi prosedürler konusunda modern eğitimler ve yenilikçi teknolojiler sunmak için tasarlanan bu yeni tesis, Boston Scientific’in bölgedeki hasta bakımı kalitesini yükseltmeye dair devam eden taahhüdünü ileriye taşıyacak. Enstitü, ABD, Fransa, Japonya, Çin ve Güney Afrika’dan sonra dünya genelindeki sekizinci Boston Scientific IAS tesisi. Ülkemizde 2003 yılından beri uygulanan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile sağlık sektörünün gelişimi hızlandı. Sağlık Bakanlığı’nın çabalarıyla halkın sağlık hizmetlerine erişimi arttı ve bu durum Türkiye’de sağlık sektörünün her yönüyle büyümesini sağladı. Boston Scientific Bilimi Geliştirme Enstitüsü de bu büyümeyi karşılayabilmek ve sağlık profesyonellerinin yenilikçi teknolojiler konusunda yetkinliklerini geliştirmelerine destek olmak üzere kuruldu.

Kilit rol

Merkezin açılışı ile ilgili bir açıklama yapan Boston Scientific Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mike Mahoney, 15 yıldan uzun süredir, kalp hastalıklarının en önde gelen ölüm ve maluliyet nedeni olduğunu, Türkiye’deki önemli sağlık teknolojileri ve yeniliklerine erişimi genişletmek için çalışıldığını belirtti. Mahoney, kamu sektörü ve sivil toplum genelinde devam eden profesyonel işbirliğinin yanı sıra bu yeni IAS tesisi sayesinde kardiyovasküler hastalıkların ve diğer pek çok maluliyet meydana getiren hastalığın çözümünde ülkedeki ve bölgedeki dönüşümünde kilit bir rol oynamayı umduklarını söyledi.

Klinik eğitim

IAS tesisi Türkiye ve Ortadoğu’daki doktorlara girişimsel kardiyoloji ve girişimsel radyoloji, kalp ritmi yönetimi ve elektrofizyoloji alanlarında klinik eğitim sunarak yenilikçi tıp teknolojileri hakkında farkındalığı arttırıp yenilikçi teknolojilerde uygulamalı eğitim sağlayacak. Enstitü, Boston Scientific’in dünya genelinde daha iyi hasta bakımı sunulmasını destekleyen, kapsamlı eğitim programları dizisi olan EDUCARE kapsamından eğitim programları da sunacaktır.

Gelişmiş tedaviler

Boston Scientific Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Levent Türksoy da Boston Scientific Bilimi Geliştirme Enstitüsü’nün hekimlerimizin sürekli tıbbi eğitimi açısından fayda sağlayacağını, ayrıca kolay erişilebilir konumu sayesinde tüm Ortadoğu bölgesi için de güçlü bir bilimsel merkez ve bilgi kaynağı olacağını söyledi. Türksoy şöyle devam etti: Son derece yetenekli hekimlerin gelişmiş tedaviler konusunda sürekli eğitimi bölge genelindeki hastalara bakım konusundaki en son gelişmeleri sunacaktır.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It