26 Kasım 2015

VOLKAN ÇEKMEN: HEDEFİMİZ KENDİ ALANIMIZDA MÜKEMMELİ YAKALAMAK

MEALIS 2 volkan cekmen

Mealis Ortadoğu Yaşam Bilimleri A.Ş. Satış&Pazarlama Direktörü Volkan Çekmen ile firmanın çalışmaları ile bir söyleşi gerçekleştirdik:

MEALIS ne zaman kuruldu? Türkiye’deki faaliyetlerinden bahseder misiniz?

MEALIS Türkiye 2014 yılında, MEALIS MEA 2013 yılında kuruldu. MEALIS Küresel pazarda lider konumdaki firmaların bölgesel distribütörlüğünü yapmaktadır. Radyoloji’de Mallinckrodt, Neorad ve Calmed’in; Kadın sağlığında Cavaterm ve Crossbay’ın; Gastroenteroloji alanında Medtronic – Barrx ürünleri ve Konsyl’in Sitzmark ürünleri; Nükleer Tıp alanında ITG’nin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız.

MEALIS’in birincil hedefi nedir?

Birincil hedefimiz kendi alanımızda mükemmeli yakalamak, insan sağlığını geliştirmek ve hastaların yaşantısında fark yaratmaktır. Radyoloji / görüntüleme alanındaki mirası, becerileri ve güçlü iletişim ağı ile Ortadoğu’da ve Türkiye’de görüntüleme konusundaki en önemli temsilcilerden biri olma poziyonunu korumaktır. Radyoloji konusundaki sürekli odaklanması dışında, Nükleer Tıp, Kadın Sağlığı ve Gastroenteroloji gibi gelecekte de potansiyel gelişme fırsatlarını, elbette sınırlandırmadan değerlendirmektedir.

  1. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne katıldınız. Burada tanıttığınız Radyoloji alanındaki ürünlerinizden biraz bahseder misiniz?

Mallinckrodt firmasının üretmiş olduğu X-ray ve MR kontrast maddeleri, radyoloji ve kardiyoloji’ye yönelik kontrast madde enjektörleri ve Neorad firmasının üretmiş olduğu BT girişmlerde klavuzluk yapan Lazer Navigasyon Cihazlarının tanıtımlarını yaptık.

Diagnostik görüntüleme için Otomatik Enjektör Cihazlarınızın özelliklerini anlatır mısınız?

Mallinckrodt otomatik enjektör cihazlarını üreten ilk firmalardan birisidir, yılllara dayanan radyoloji altyapısı ve teknoloji birikimini pazarlamış olduğu otomatik enjektörlerle birleştirerek kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Bilgisayarlı Tomografi, Magnetik Rezonans ve Anjiyografiye yönelik otomatik enjektörlerle Mealis olarak Türkiye’de kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Ürünlerin inovatif ve kullanıcı dostu arayüzleri kullanıcıya bağlı hata yapma riski minimize etme algoritmasına sahip olup hasta güvenliğini ön plana çıkartmaktadır.

2016 yılında piyasaya çıkacak yeni ürünleriniz neler olacak?

Yeni bir model tek başlıklı Otomatik enjektörü 2016 yılında radyoloji camiasının hizmetine sunacağız. Ayrıca diğer bölümlerimize ait proje aşamaları tamamlanmış ve 2016 yılı başında ses getirecek yeni ürünlerimizde hizmet gamımızı büyüteceğiz.

Nükleer Tıp, Gastrointestinal ve kadın sağlığı alanındaki ürünlerinizi de anlatır mısınız?

Nükleer Tıp alanınca ITG’in özellikli ürünleri olan Ga68 ve n.c.a.Lu177 ürünleriyle hizmet vermekteyiz. Gastroenteroloji acentası olduğumuz Covidien’in (Medtronic) Barrx™ Radiofrekans Ablasyon Teknolojisi Barrett epitelyumunun kısa ve iyi tolere edilebilen endoskopik bir tedavisidir. IM (Intestinal Metaplasia), LDG (Low-Grade Dysplasia) ve HGD (High-Grade Dysplasia) olan hastalar için tetikte bekleme yaklaşımına bir alternatif sunmaktadır. Konsyl tarafından üretilen Sitzmark teşhisi son derece zor olan kabızlık hastalığının radyografik yöntemlerle son derece kolay bir şekilde konulmasına yardımcı olmaktadır, ayrıca Sanal kolonoskopi esnasında hava yerine karbondioksit gazının kontrollü bir şekilde kullanılmasını sağlayan Calmed’in CO2 insüflatörleri hasta konforunu arttırarak havaya bağlı gelişebilecek komplikasyonlarıda minimize etmektedir. Kadın sağlığı alanında Cavaterm ™ disfonksiyonel uterin kanamalar için bir minimal invaziv tedavi seçeneğidir. Hormonal dengesizlik veya diğer bozukluklar nedeniyle aşırı menstrual kanamaların tedavisi için çok güvenli ve etkili bir endometriyal termal ablasyon tedavisidir. Yine kadın sağlığı alanında distribütörü olduğumuz Crossbay’ın kateterleri ile SIS ve endometrium örnekleme işlemleri son derece kolay ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Ortadoğu ve Balkan ülkelerine Türkiye’den satış yapıyor musunuz?

Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Lübnan ve Dubai’de ofisleri bulunan MEALIS MEA isimli firmamızla hizmet vermekteyiz.

Çalışma ekibinizden de biraz bahseder misiniz?

Firmamızın operasyonu, Covidien ve Mallinckrodt içerisinde iş deneyimini kazanmış, ilaç ve tıbbi cihazlar pazarında ileri derecede uzmanlığa sahip, iş uyum politikaları gereği iş yapma yetkinlikleri uluslararası düzeyde olan özel bir takım tarafından yürütülmektedir. MEALIS’in profesyonel ekibi, Kapsamlı bölge deneyimi, iş gereklilikleri ve ihtiyaçlar konusundaki derin bilgi birikimi ile yüksek motivasyonlu, çözüm odaklı ve tekil müşteri hizmetleri üzerine odaklanmıştır. Ekibimiz; satış, pazarlama, distribütör ve proje yönetimi konularında gerekli yetkinlik ve bilgi birikimine sahiptir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It