2 Aralık 2020

ASTOP Ödülleri Sahiplerini Buldu

IMG-20201201-WA0051

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) ile Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) tarafından ‘5 Aralık Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’ kapsamında bu yıl Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne (TOTBİD) ‘Üstün Hizmet ve Başarı Beratı’ verildi. Her yıl büyük bir dayanışma örneğine sahne olan Ödül Töreni’nde takdim edilen ödüller bu yıl Covid-19’un gölgesinde sahiplerine ulaştı. ASTOP adına TOTBİD Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özgür Yıldırım’a beratını Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF) Başkan Yardımcısı Erkin Delikanlı takdim ederken, TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak da sade gerçekleşen törene görüntülü arama ile katıldı.

TÜMDEF Başkan Yardımcısı Erkin Delikanlı beratı takdim ederken: “Sivil toplum kuruluşları arasındaki dayanışma ve birlikteliği daim kılarak toplum yararına çalışmalar yapmaya çabalayan TÜSİAV, her yıl kuruluş ve derneklerin emeklerini görünür kılmak amacıyla düzenlediği ödül törenini bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 nedeniyle gerçekleştiremedi. Bu yıl ödüle layık görülen derneklerden TOTBİD; pandemi döneminde 65 yaş üstü kişileri evde oldukları süre içerisinde sağlıklı spor hareketleri yapmaya yönlendirerek gereksiz MR çekilmesine engel olduğu gibi, aynı zamanda ‘Hareket Hayat Hayat Harekettir’ mottosu ile insanları bisiklete binmeye teşvik etmiştir. Bir de bu zorlu süreçte asistan eğitimlerine online olarak devam etmişlerdir. İşte tüm bu özverili çalışmaları nedeniyle Vakfımız TOTBİD’e başarı beratı vermeyi uygun görmüştür. Biz de kendilerini bir kez daha tebrik ediyoruz.”

TÜSİAV Başkanı Sarıtoprak ise; sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek, “Unutulmamalıdır ki; sivil toplum demek vaktini, nakdini, enerjisini toplum yararına aktarmak demek” şeklinde konuştu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It