7 Mart 2017

TÜRK GÖZ DOKTORLARI HOYA FACULTY’DE

1488874887_Hoya_Faculty_Ziyaret_1

Optik cam alanında dünya lideri Hoya, Budapeşte’de bulunan Hoya Faculty’de Türk oftalmologlarla optik cam teknolojilerindeki en inovatif çözümleri paylaştı

Tüm dünyada 150’nin üzerinde ofis ve bağlı ortaklarında 34 binden fazla kişi istihdam eden Hoya, ürettiği yenilikçi ve son teknoloji optik camlarla sektöre liderlik ediyor. Japonya merkezli Hoya, sağlık hizmetleri ve bilgi teknolojileri alanlarındaki uzmanlığını araştırma ve geliştirme konusunda yürüttüğü istikrarlı ve inovatif çalışmalarla pekiştiriyor. Hoya sahip olduğu bu yenilikçi vizyonla Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de kurduğu Hoya Faculty’de her yıl dünyanın birçok ülkesinden oftalmalog, optisyen ve optometristlere optik cam teknolojileri alanındaki son gelişmelere dair eğitim ve deneyim fırsatı sunuyor. Hoya Turkey’in organizasyonuyla bu yıl ilk kez Türk göz doktorları da Hoya Faculty’i ziyaret etti.

Hoya Faculty’e Türk göz doktorlarından ilk ziyaret

Güçlü ve geniş bir eğitim kadrosunu bünyesinde bulunduran Hoya Faculty, optisyenlerden sonra göz hastalıkları konusunda uzman 15 Türk hekimi için kapılarını açtı. Hoya Turkey Genel Müdürü Nilüfer Özkan’ın katılımıyla gerçekleşen ziyarette Türkiye’den giden göz hastalıkları uzmanları Hoya Faculty’de multifokal, tek odaklı ve indoor (ofis) cam alanlarında bilgi sahibi oldular. Atölye çalışmalarıyla da en yeni teknolojileri deneyimleme fırsatı yakalayan Türk hekimleri interaktif bir eğitim sürecinden geçtiler.

Yaşam kalitesini artıran çözümleri anlatmaya devam edeceğiz

Hoya Faculty’nin 2010 yılında kurulduğunu ve bugüne kadar Avrupa’nın her yerinden gelen 4 bini aşkın göz bakım profesyonelinin ağırlandığını bildiren Hoya Turkey Genel Müdürü Nilüfer Özkan, “Hoya olarak hastalara daha iyi bir görüş desteği sunabilmek üzere inovatif teknolojileri üretmek için çok çalışıyoruz. Hoya Faculty’de bu yenilikçi teknolojilerin hasta odaklı en verimli şekilde nasıl kullanılabileceği konusunda, alanında uzman isimler tarafından uygulamalı eğitimler veriyoruz. Hoya olarak iki yıldır Türkiye’deyiz ve öncelikli hedefimiz; insanların yaşam kalitesini artıran çözümleri göz hekimleri ve optisyenlerimizle paylaşacağımız platformları her yıl geliştirmek” diye konuştu.

Türk göz hekimlerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Hoya Faculty Direktörü Olga Prenat ise şunları söyledi: “Hoya Faculty’de optik cam alanındaki en son gelişmeleri hekimlerin pratikte nasıl uygulayabileceklerine dair püf noktalarıyla birlikte aktarıyoruz. En üst düzey teknolojiye sahip cihazlarla uygulamalı atölyelerimizi gerçekleştirdiğimiz eğitim programlarımız interaktif bir şekilde ilerliyor. Türk hekimleriyle oldukça verimli geçen eğitimlerimize önümüzdeki dönemde de devam edeceğimiz için çok heyecanlıyız.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It