19 Mart 2019

TND, ek ödemelerle ilgili Sağlık Bakanlığı’nı ziyaret etti

 bakan yardımcısı

Türk Nöroloji Derneği (TND) Yönetim Kurulu üyeleri, T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed Güven’i makamında ziyaret etti.

TND Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, Genel Sekreter Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr.M. Akif Topçuoğlu ile Uzm. Dr. M. Tuncay Epçeliden’in katıldığı toplantıda; nöroloji uzmanlarının eğitim yanı sıra çalışma hayatı ve özlük haklarına ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri Prof. Dr. Muhammet Güven’e aktarıldı. TND tarafından yeniden düzenlenmesi talebiyle gündeme getirilen konuların ilk sırasında “TND’nin eşit işe eşit ek ödeme talebi” yer aldı. Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, tüm TND üyelerinin ilettiği ek ödemeler konusundaki güncel sorunlarını ve isteklerini sözlü ve yazılı olarak Bakan Yardımcısı Güven’e iletti.

Özellikle nörologların ek ödemeler konusunda yaşadığı sorunların dile getirildiği toplantıda, söz konusu mağduriyetin düzeltilmesi bir kez daha talep edildi. Bakan Yardımcısı Muhammed Güven, ek ödemelerin güncel hedeflere göre tekrar düzenlenmekte olduğu; zor, nöbeti olan riskli alanları cazip hale getirecek bir düzenlemeyi hazırladıkları ve bu konudaki düzenlemenin en fazla 2 ay içerisinde hayata geçirileceği bilgisini paylaştı.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It