21 Haziran 2015

Siemens Sağlık yöneticileri üniversite öğrencileriyle buluşmaya devam ediyor

sıemens enıs gebze 3Siemens Kariyer Şenliği’nde öğrenciler Siemens Sağlık yöneticileri ile vakit geçirirken bölümün ürün ve çözümleri “Geleceğin Sağlığı” çadırında tanıtıldı.

 

Faaliyet gösterdiği alanlardaki buluşları ve yenilikçi uygulamaları ile dünya lideri konumunda olan Siemens, Kartal Kampüsü’nde ‘Geleceğine Söz Ver!’ mottosu ile düzenlediği Kariyer Şenliği’nde üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Siemens Kariyer Şenliği’nde öğrenciler Siemens Sağlık yöneticileri ile vakit geçirirken bölümün ürün ve çözümleri “Geleceğin Sağlığı” çadırında tanıtıldı. Siemens Sağlık Görüntüleme Sistemleri Pazarlama Yöneticisi Mehmet Ayçin, öğrencilere sağlık teknolojileri, erken teşhisin önemi, Siemens’in sağlık sektöründeki yeri ve çalışma şartları konularında bilgi verdi. Öğrenciler ayrıca Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis ile sohbet etme ve deneyimlerinden faydalanma fırsatı buldular. Kelime Oyunu programı ile tanınan sunucu Ali Ihsan Varol’un üniversitelilerle birlikte olduğu Şenlik’te öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da bilgi edinme fırsatını yakaladı. Siemens Kariyer Şenliği’ne Bahçeşehir Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden öğrenciler katıldı.

 

Siemens Sağlık Gebze Teknik Üniversitesi’ndeydi

Sağlık alanında lider şirketlerden biri olan Siemens Sağlık, üniversite ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin Siemens Sağlık Birimi’ni tanıyarak, kendilerini meslek hayatlarına hazırlayacak bir tecrübeye sahip olmasına destek vermeyi hedefleyen ziyaretlerin son durağı Gebze Teknik Üniversitesi oldu. Geleceğin profesyonellerini sektörün en yenilikçi çözüm ve hizmetleriyle bugünden tanıştırmayı hedefleyen buluşmalar kapsamında Siemens Sağlık, Gebze Teknik Üniversitesi’ni ziyaret etti. Siemens Sağlık Türkiye Klinik Ürünler Ülke Lideri Enis Sonemel, Gebze Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen Teknoloji Günleri’ne konuşmacı olarak katıldı. Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı Sonemel’in Siemens’in sağlık alanında sunduğu yenilikçi çözüm ve ürünleri hakkında bilgiler verdiği konuşması öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Enis Sonemel, 2014 yılı içerisinde, Fatih Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü öğrencileri tarafından düzenlenen Biyomedikal Günleri, Boğaziçi ve Sabancı Üniversiteleri’nde düzenlenen etkinliklere de konuşmacı olarak katıldı. Üniversite buluşmaları kapsamında Siemens Sağlık şimdiye kadar yaklaşık 600 öğrenci ile bilgi paylaşımı yaptı.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It