12 Nisan 2016

Siemens Sağlık Çalışanlarından Kanser Farkındalığına Destek

 

Kanser teşhis ve tedavisinde etkin rol alan Siemens Sağlık çalışanları “Kanserli Hastaya Nasıl Destek Olurum?” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında dans ederek, konuyla ilgili farkındalık yaratılmasına destek oldular…

Kanser Haftası / Sağlık Haftası’na dikkat çekmek üzere 9 Nisan’da İstinye Park AVM’de Neolife Tıp Merkezi tarafından, Siemens Sağlık, Kanserle Dans Derneği ve Varinak Onkoloji desteği ile düzenlenen “Kanserli Hastaya Nasıl Destek Olurum?” etkinliğine Siemens Sağlık çalışanları da destek oldu. Şirket çalışanlarının katıldığı dans gösterisinde ayrıca kanserli hastalar ve yakınları ile destek veren şirketlerin çalışanları yer aldı. Ürün ve hizmetleri ile kanser teşhis ve tedavisinde etkin rol oynayan Siemens Sağlık’ın çalışanları da bu etkinlikle toplumsal farkındalığa katkı sağlamayı amaçladılar. Etkinlik kapsamında Siemens Sağlık çalışanları tüm diğer dans edenlerle birlikte “Sağlık için… Destek için… Hareket edin” mesajı verdi.

Siemens Healthcare Sağlık A.Ş. Genel Müdürü Şevket On, “Siemens Sağlık olarak, dünyanın en yaygın ve ciddi sağlık sorunlarından biri olan kanserle mücadelede etkin rol alıyor, çalışanlarımız ile birlikte farkındalık çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kanser Haftası kapsamında destek olduğumuz Kanserli Hastaya Nasıl Destek Olurum? sosyal sorumluluk projesi ile toplumsal farkındalığı bir adım öne taşıyoruz. Çağın gerçeği kansere karşı farkındalık yaratarak hastalığın önemine bir kez daha dikkat çekmeyi hedefleyen bu proje de yer almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Siemens Sağlık, Ar-Ge çalışmalarına cirosunun yüzde 8’inden fazlasını katarak dünyanın korkulu rüyası haline gelen sağlık sorunlarına çözüm bulmak için durmaksızın çalışıyor.

Farklı türleri ile dünya genelinde oldukça yaygın olan kanser hastalığı Siemens Sağlık’ın önemle üzerinde durduğu çalışma alanlarından bir tanesi. Türkiye’de kansere yönelik birçok farkındalık çalışmasına imza atan Siemens Sağlık, Kanser Haftası / Sağlık Haftası’nda İstinye Park AVM’de düzenlenen Kanserli Hastaya Nasıl Destek Olurum? etkinliğine de destek oldu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It