19 Mart 2018

SATIŞIN MAHSULÜDÜR TAHSİLAT…

Adsız

Malumunuzdur, düşüncesi bile insanı mutlu eden, ne hoş bir kavramdır değil mi tahsilat?! Ardına onlarca çaba, tonlarca emek ve yığınlarca umut gizlenmiştir.

Zira, sattığı ürünün, yerine getirdiği hizmetin karşılığı olarak alacağı bedel can simididir bütün firmaların. Sıkı sıkı tutunmasını sağlayacaktır sahaya, pazara, sektörün her bir paydaşının.

Tabi ki tahsilatını tahsil edebilir ise…

Hemen bütün sektörlerin derdi olmakla birlikte, Sağlık sektörünün en büyük derdidir o.

Son dönemlerde, sektörde kime soracak olsanız şöyle -nasıldı hasat?! vs. diye. Alacağınız tek düze yanıt -pek bir kesat, pek bir kesat olacaktır.

Genel olarak tahsilat denen mevzunun neden sıkıntılı olduğu noktasında birçok sebep olmakla beraber zannımca en büyük nedeni hemen bütün sektörlerde satıcının aynı zamanda tahsilatçı konumunda da bulunmasıdır derim. Anlayacağınız şu ki; ülkemizde iyi bir tahsilatçı değilseniz, iyi bir satıcı asla olamazsınız.

Satış elemanı sanatını icra ederken, güleç bir suret ile müşterisinin önünde oturmalıdır. Tahsilatçı ise olabildiğince ketum, içler acısı, tabiri caizse ağlamaya ramak kalmış bir surete bürünmelidir satın alanın önünde. Aksi takdirde güle oynaya tahsilatı gerçekleştirmesi ne mümkündür ki?!

Umarım, güle oynaya tahsilat yapılabilecek günler de gelecektir.

STK’lar sektörün sesi olmaya devam edecek…

Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği (MASSİAD) Başkanlığı’na yeniden seçilen Tolga Sözen ve Ortopedi ve Omurga Cerrahisi Tıbbi Malzeme İmalatçıları, İthalatçıları ve İhracatçıları Derneğine (ORDER) Başkanlığı’na seçilen Erkin Delikanlı başkanlarımı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Her iki başkanımın da sektör ve sektör sorunlarının irdelenmesi, gündeme taşınması konusunda pozitif katkı sağlayacağı konusunda inancım tamdır.

Nasıl diyorduk; ‘’Birlikten Kuvvet Doğar.’’

Artık Ödüllü Bir Dergiyiz

Sektörde 23. Yılımı geride bırakmak üzereyim. Sektörün ‘’deli reklamcısı’’ olarak sektörümüzdeki birkaç dergide çalıştığımı bilirsiniz. Ta ki 2015 yılına dek, 2014 yılının Aralık ayında sevgili ortağım Yusuf Kürkçüoğlu ile birlikte karar verip kendi dergilerimizi çıkaralım dediğimiz gün daha dün gibi… Oysa 3 yılı geride bırakmışız Medikal News olarak. O an dillendirdiğimiz şey şu idi, olacaksak en iyisi olacağız, yapacaksak en iyi dergiyi yapacağız. Ve bu geçen 3 yıl içinde ülkenin yaşadığı zorluklar, sektörün içinde olduğu durum göz önüne alındığında gerçekten ‘’deli cesareti’’ idi bizimkisi. Lakin siz dostlarımızın destekleri, bizleri sahiplenmesi ile Sağlık alanında 2017 yılının dergisi ödülünü aldık.

Bizlere destek olan tüm destekçilerimize, dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi, saygılarımızı sunuyoruz.

Bol tahsilatlı, güzel hasatlı günler dilerim.

Kalınız sağlıcakla.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It