1 Haziran 2019

Sanofi Türkiye’den Sektörde Bir İlk!

1559293361_WhatsApp_BB_G__rsel

Sanofi Türkiye sağlıkta dijital dönüşümün öncüsü olarak WhatsApp Business’ı inovatif bir iletişim kanalı olarak kullanmaya başladı.

Sanofi Türkiye, ilaç sektöründe bir ilki gerçekleştirerek WhatsApp Business uygulamasını güncel medikal bilgileri paylaşmak üzere hekimlere sunuyor. Şirketin dijital dönüşüm stratejisi kapsamında 1000’i aşkın dahiliye uzmanı ve endokrinolog bu platform üzerinden ulusal ve uluslararası kaynaklardan bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşacak. Diyabet biriminin lansmanını yaptığı inovatif iletişim platformu, Sanofi’nin diğer iş kollarında da kullanılacak.

 

 

Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir sağlık çözümleri sunan dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Sanofi, Türkiye ilaç sektöründe bir ilk olarak WhatsApp uygulaması üzerinden hekimler için yeni nesil bir iletişim platformunu hayata geçirdi. WhatsApp Business uygulamasını başarılı bir şekilde iç iletişiminde kullanan Sanofi Türkiye, bu başarısından yola çıkarak Sanofi Diyabet İş Birimi ile 1000’i aşkın hekime güncel bilgileri WhatsApp üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde sunmayı hedefliyor.

 

Sanofi Türkiye’nin dijital dönüşüm stratejisi çerçevesinde kullanılan WhatsApp Business uygulaması, sağlık sektörü ile ilgili yenilik ve gelişmelerden haberdar olmak isteyen hekimler için bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran bir platform olacak. Sanofi Türkiye Diyabet İş birimi, dahiliye uzmanları ve endokrinologlar ile bu uygulama üzerinden profesyonel gelişimlerine destek olacak bilgi ve yenilikleri paylaşacak. Hekimler bu platform ile önemli güncel bilgilere, kongrelerden çıktılara ve medikal güncellemelere kısa, özet ve kolay bir şekilde ulaşacak.

 

Sanofi WhatsApp Business’ın hekimler için ilk paylaşımları Haziran ayında küresel çapta önem taşıyan bir kongreden yapılmaya başlanacaktır.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It