18 Şubat 2016

Sağlık sektörünün sorunları SASDER toplantısında konuşuldu

sasder1

SASDER ve Koç Üniversitesi Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Sektör Konuşuyor” başlıklı toplantı Koç Üniversitesi Hastanesi ArtLab Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya: Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Erbay, Sağlık ve Siğorta Yöneticileri Derneği (SASDER) Başkanı Prof. Dr. Melih Bulut, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat, Koç Üniversitesi Hastanesi CEO’su Dr. Erhan Bulutçu, Hastane Medikal Direktörü Prof. Dr. Ömür Erçelen, Başhekim Dr. Erdal Mehmet Aksoy, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin, Sanko Ünv. Hastanesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, rektör yardımcıları, hastane sahipleri, Genel Müdür ve Yöneticileri, Özel Sağlık Sigortaları Yöneticileri katıldı.

Afiliasyon

SASDER Başkanı Prof. Dr. Melih Bulut’un açılış konuşması ile başlayan panelde, Bulut; Sağlıkta Şampiyon Küresel Marka oluşturma konusunda inancının tam olduğu ve bu konuda Koç Vakfına da önemli görevler düştüğünü ifade etti. Koç Üniversitesi Hastanesi CEO’su Dr. Erhan Bulutçu ise; Koç Vakfı Üniversitesi Hastanesi’nin araştırmaları, yetiştirdiği öğrencileri ve tedavi yöntemleri ile Türk tıbbına hizmet üzere yola çıktıklarını ifade etti. Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın başkanlığında “Afiliasyon” Konulu panelde; Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Üniversite-Hastane Afiliasyon Medili”, Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. İsmail Cinel, “Sağlık Bakanlığı Hastaneleri İşbirliğinde Kritik Noktalar”, OHSAD Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat, “Özel Sağlık Kuruluşlarının Eğitime Katkısı ve Afiliasyon”, Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin ise, “Vakıf Üniversiteleri Açısından Hastane Üniversitesi İşbirliği” başlıklı bir konuşma yaptılar.

Sağlık Sektöründe Güncel Problemler

“Sağlık Sektöründe Güncel Problemler ve Çözüm Önerileri” başlıklı toplantıda ise; Türkiye Sigorta Birliği Sağlık Komitesi Başkan Yardımcısı İdil Özalp, OHSAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tarkan Dizdar, USK Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cengiz Konuksal, Sağlık Bakanlığı Yataklı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Erbay, Tüm Sağlık Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Hicabi Gökdereli birer konuşma yaptılar. Gökdereli konuşmasında; sağlık sektöründe ayrım yapılmadan her kesimin önüne engel çıkartılmamasını ve büyümek isteyen her kuruma yardımcı olunmasını istedi. Op. Dr. İrfan Başpınar da tıp merkezlerinin sistemde yaşadığı sorunları anlattı. Nisan ayı “Sektör Konuşuyor” toplantısı Ankara Güven Hastanesi’nde düzenlenecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It