21 Kasım 2018

“Sağlık sektöründeki şirketlerin büyümesini hızlandıran ve müşteri potansiyelini geliştiren dijital pazarlama stratejileri oluşturuyoruz”

 websem 2

Websem CEO&FOUNDER’u Recep Yanal ile faaliyetleri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik:

Websem ne zaman kuruldu? Faaliyet alanından biraz bahseder misiniz?

WEBSEM – 2013 Yılında Kuruldu. Kurumsal firmaların tüm dijital operasyonlarını yönetecek şekilde faaliyetlerine başlamıştır. Müşteri portföyü 2014 yılından itibaren tamamen sağlık sektörünün dijital pazarlama alanında, sağlık grupları klinik doktorların tüm dijital ihtiyaçlarını karşılama alanına yönelmiştir. Faaliyet alanlarımız, pazarlama kampanyalarındaki tüm süreçlerin yönetimidir. Sağlık sektöründe Premium pazarlama opsiyonları sunuyoruz. Bu sayede sağlık grupları, sağlık sektörü ve sağlık merkezlerinin cirolarına ciddi artışlar getiriyoruz. Sürekli gelişen dijital pazarda müşterilerimiz için en etkili dijital çözümleri sunuyoruz. Dönemin trendlerine uygun pazarlama stratejimiz ile sektöre özel etkili kurgular oluşturup müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Şirketlerin büyümesini hızlandıran ve müşteri potansiyelini geliştiren dijital pazarlama stratejileri oluşturmasına ve bu süreci yürütmesine yardımcı oluyoruz. Sağlık sektörünün dijital pazarlama ajansı olarak çıktığımız bu yolda sektörel gelişmeleri takip ederek ve müşterilerimize en iyi hizmeti bütünlük içinde sunmak için Web Tasarım, Sosyal Medya İçerik yönetimi, Google reklamcılığı gibi dijital pazarlamanın temellerini oluşturan süreçlerimizi eğitimli ve profesyonel ekibimiz ile bütünleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada müşterilerimizin dijitaldeki tüm varlıklarını birbirine eş zamanlı ve kordinasyon içerisinde yönetiyoruz. Müşterilerimizden yaptığımız çalışmaların sonuçlarını dinliyoruz. Aldığımız olumlu yorumlar ve edinilen başarılar sayesinde gelen ciro artışları bizi fazlası ile mutlu ediyor. Faaliyet alanlarımız; Arama Motoru Optimizasyonu, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Web Tasarım, Dijital Medya Planlama, Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Reklam Yönetiminden oluşuyor.

Referanslarınız doktorlar ve sağlık merkezleri ağırlıklı. Websem neden tercih sebebi doktorların?

Websem dikey olarak tamamen sağlık sektöründe ilerleyen Türkiye’deki tek dijital pazarlama ajansıdır. Doktorların ve sağlık merkezlerinin bizi tercih etmesinin nedeni, yurt içinde ve globalde birçok hasta ile onları buluşturmamız ve yaptığımız dijital işlerle cirolarında ciddi bir artışa sebep olmamız. Bu süreçte sosyal medyadan, sosyal medya yönetimine, Google reklamdan Google optimizasyona kadar tüm süreçlerde profesyonel anlamda destek vermekteyiz, sağlıkla ilgili tüm kategorilerde yurt içi ve yurt dışında çalışmalar yapmaktayız. Bu sayede yereldeki bir çok sağlık merkezi ve doktorumuzu global de hastaları ile buluşturmaktayız. Doktorların ve sağlık merkezlerinin büyümesini hızlandıran ve müşteri potansiyelini geliştiren dijital pazarlama stratejileri oluşturmasına ve bu süreci yürütmesine yardımcı oluyoruz bu yüzden bizi tercih ediyorlar.

Dijital pazarlama alanında neler yapıyorsunuz?

Şirketlerin büyümesini hızlandıran ve müşteri potansiyelini geliştiren dijital pazarlama stratejileri oluşturmasına ve bu süreci yürütmesine yardımcı oluyoruz. Dünyayı bir işletme sahibinin gözüyle görüyoruz ve müşterilerimizin işlerini kendimizinmiş gibi pazarlıyoruz. Sürekli gelişen dijital pazarda müşterilerimiz için en etkili dijital çözümleri sunuyoruz. Milyonlarca sosyal medya kullanıcı arasından müşterilerimize en uygun hedef kitleyi belirliyor ve reklamlarını gösteriyoruz.

Web tasarımları da yapıyorsunuz. Hizmetleriniz ile ilgili neler söylersiniz?

Web tasarım konusunda global alt yapı hizmetlerini kullanarak tüm dil seçeneklerinde profesyonel anlamda responsive olarak tüm güvenlik önlemlerini alarak sağlık sektörü ile ilgili kullanıcı deneyim analizi tamamlanmış ve tüm yasal mevzuata uygun şekilde tasarımlar yapmaktayız.

Sosyal medya hizmete de veriyorsunuz. Bu konuda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Müşteri potansiyeli analizi yapıyoruz. Sonrasında rakip firma sosyal medya analizi yapıyoruz. Bu sayede rakiplerin ne kadar ileride ya da geride olduklarını görme şansı buluyoruz. Sonraki süreçlerde youtube içerik yönetimi, video yönetimi ve kitlelere sosyal medya reklamları ile hizmetimize devam edip süreci profesyonel anlamda ilerletiyoruz. Özgün içerik, Kliniğe uygun sosyal medya yönetimi, reklam Kurallarına uygun yönetim ve Yasal mevzuata uygun yönetim hizmeti veriyoruz. Websem olarak sosyal medya yönetimini sağlık sektöründeki yasal mevzuata göre yönetiyoruz. Bu yüzden sağlık merkezleri ve klinikler bizi tercih etmektedir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It