21 Eylül 2017

Sağlık Bakanlığı’na iki yeni Müsteşar Yardımcısı

zekı korkutataseyfi uyanık..

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Zeki Korkutata ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Müşaviri Seyfi Uyanık Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılıklarına getirildi.

Müsteşar Yardımcısı Seyfi Uyanık’a şu birimler bağlandı: Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü, Hukuk Müşavirliği, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü.

 

Müsteşar Yardımcısı Zeki Korkutata’ya şu birimler bağlandı: TBMM İle İlişkilerin Koordinasyonu, Proje Yönetimi Destek Birimi, Mevzuat Koordinasyonu, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Saha Gözlemcileri, Sağlık Politikaları Sekreteryası.

 

Zeki Korkutata kimdir?

1977 yılında Bingöl’de doğdu. Bingöl 60.Yıl Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek yüksekokulu önlisans, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptı, bir müddet Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora çalışmalarını sürdürdü.

1994 yılında Bingöl’de Sağlık Memuru olarak başladığı meslek hayatını Bursa ve Ankara Sağlık Müdürlüklerinde 2003 yılına kadar devam ettirmiştir. 2003 yılında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü, 2004-2012 yılları arasında Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Mart 2012’den beri Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nda Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi. Evli ve bir çocuk babasıdır.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It