15 Eylül 2017

Roche, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde, “sektör lideri” seçildi

1446624417_Severin_Schwan__Chief_Executive_Officer__CEO__Roche_Group_5-1140x760

Roche, şirketlerin ekonomik, sosyal ve çevresel performansının analizine dayanan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI), ”İlaç, Biyoteknoloji ve Yaşam Bilimleri” endüstrisi alanında sürdürülebilirlik açısından, bu yıl da birinci seçildi. Roche, 9 yıldır “En Sürdürülebilir Sağlık Şirketi” ünvanını elinden bırakmıyor. Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi, sürdürülebilirliği portföylerine entegre eden yatırımcılar için gösterge niteliği taşıyor.

Bu yılki değerlendirmede özellikle sağlık giderleri yükü, etik pazarlama uygulamaları ve iklim stratejisiyle ilgili kategorilerde başarılı olan Roche, şirketin işletme ve kültüründe tamamen özümsenmiş olan mükemmel sürdürülebilirlik stratejisi yoluyla bu alanda liderliğini koruyor.

Sürdürülebilirlik çabalarının bir kez daha takdir edilmiş olmasından büyük gurur duyduklarını belirten Roche CEO’su Severin Schwan, “Bizim için sürdürülebilirlikte önemli alanlardan birisi de sağlık hizmetlerine erişim sağlanmasıdır. Roche 120 yılı aşkın bir süredir daha iyi ilaçlar ve tanı araçları geliştirerek insanlarını yaşamlarını iyileştirme kararlılığı taşıyor. Bu kararlılık ancak, ilaçlarımız ve testlerimiz ihtiyaç sahibi insanlara ulaşabildiği taktirde bir anlam ifade edebilir. Geniş erişimin yalnızca, tüm paydaşların birlikte çalışmasını gerektiren bir sorumluluk paylaşımı düzeniyle başarılabileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirliği kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak gören Roche, sürdürülebilirliğin yönetilmesinde bütünsel bir yaklaşım izliyor. Şirketin stratejisi ürünlere erişimi artırmanın yanında sosyal sorumluluk, çevrenin korunması ve tedarik zinciri sürdürülebilirliği gibi alanlarda da sürekli ilerleme sağlamaya odaklanıyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It