19 Eylül 2019

PROF.DR. ASIM KURJAK’IN İSMİ ACADEMIC HOSPITAL’DA

 VHP_2308 

Dünya Perinatoloji Derneği Başkanı ve dünyada en fazla basılı kitabı olan Prof Dr Asım Kurjak’ın adının verildiği Academic Hospital’ın B Blok Konferans salonunun açılışı önceki gün hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak eşliğinde gerçekleştirildi.

 

2016 yılında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, konferans salonuna Prof. Dr. Asım Kurjak’ın isminin verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Kavak, “Sayın Prof. Dr. Asım Kurjak, bilime yaptığı katkılarla tüm dünyaya fayda sağlamış bir tıp bilimcisi. Üretkenliği, çalışkanlığı ve eğitime verdiği önem gibi özellikleriyle Academic Hospital’ın vizyon ve misyonlarına yakın bir isim olması sebebiyle de hastanemizde onun adının yaşayacak olmasını önemli buluyorum. Profesör Kurjak, en üretken tıp bilimcilerinden ve dünyadaki en çok alıntı yapılan bilim insanı olarak anılıyor. Aldığı ödüller burada sayılamayacak kadar çok. Ondan öğrenecek çok şeyimiz var. Hepimiz için çok saygın bir akıl hocası ve çok değerli bir bilim insanı. Uluslararası boyutta bilim alanlarını kapsayacak şekilde nitelikli yayınları ile bilim dünyasına çok önemli katkılar sağlamıştır. Biz Academic Hospital olarak bilginin çok değerli olduğuna inanıyoruz. Saygıdeğer hocamız Prof. Dr Kurjak’a bize kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Ve hastanemizde adını yaşatıyor olmaktan da onur duyuyoruz” diye konuştu.

 

Açılış sonrası gerçekleştirilen konuşmaların ardından Prof. Dr. Asım Kurjak, Cornell Üniversitesi Başkanı Prof. Dr. Frank Chervenak, Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, hastane personeli ve doktorlarla günün anlamına özel hatıra fotoğrafı çektirdi. Kavak daha sonra düzenlediği yemeğin ardından o gün doğum günü olan Asım Kurjak’a sürpriz yaparak fotoğrafının bulunduğu özel bir pastayı birlikte kestiler.

 

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It