10 Mayıs 2018

Philips ve Bianco, Elazığ Şehir Hastanesi’nin Görüntüleme Hizmetleri Çözüm Ortağı Oldu

1525852086_Philips_Bianco

Philips ve Bianco, Elazığ’da 1 Eylül 2018 tarihinde hizmete geçmesi planlanan, 1038 yatak kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesi’nin 5 yıllık süreyle görüntüleme hizmeti çözüm ortağı oldu. Anlaşmanın imza töreni 8 Mayıs 2018, Salı günü düzenlendi.

 Philips ve Bianco, Elazığ’da projesi devam eden 1038 yatak kapasiteli şehir hastanesinin görüntüleme hizmetleri alanında çözüm ortağı oldu.

 

Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak bu iş birliği hakkında “Ülkemizde Kamu-Özel İş Birliği ile hayata geçen şehir hastaneleri projelerinin çözüm ortağı olarak yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Adana Şehir Hastanesi’nin ardından şimdi de Elazığ Şehir Hastanesi’nin 5 yıl süreyle görüntüleme hizmeti çözüm ortağı olarak yer almak bizim için çok önemli. Elazığ Şehir Hastanesi görüntüleme hizmetlerinde Bianco firması ve diğer DM Grup şirketleriyle beraber çalışmaktan mutluluk duyuyoruz”diye belirtti.

 

DM Grup Holding Şirketleri ve Bianco Sağlık Ürünleri CEO’su Süleyman Çoşkun ise, “Bu proje sadece Elazığ’a değil, tüm bölge halkının yaşam kalitesine katkı sağlayacak. Proje kapsamında sektörün lider ve güçlü firmalarından birisi olan Philips ile iş birliği yaptığımız için mutlu ve gururluyuz. Bu yolda Philips ile el ele verip önümüzdeki başka projelerde de başarılı işler çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

 

347 bin metrekarelik alana sahip 1.038 yatak kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesi tüm bölgeye hizmet verecek…

Elazığ ‘da yaklaşık 347.500 m2 alan üzerine kurulu Elazığ Şehir Hastanesi, toplam 1.038 yatak kapasiteli iki hastane ve bir kliniği kapsıyor. 888 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Psikiyatri (YGAP) Hastanesi ve 60 üniteli Ağız ve Diş Kliniği’nden oluşan projenin Ana Hastanesi içerisinde 519 yatak kapasiteli Genel Hastane, 299 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 80 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi yer alıyor. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 3 adet bloktan oluşuyor ve tüm hastanelerde Yataklı Servisler, Poliklinikler, Teşhis Tedavi Bölümleri, Destek Hizmetleri ve Teknik Alanlar yer alıyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It