26 Temmuz 2017

Novo Nordisk Türkiye’ye yeni medikal direktör

1500449340_RDO.3

Novo Nordisk Türkiye’nin Medikal Direktörlüğü’ne Rabia Demet Özkaya getirildi. Özkaya, yeni görevinde klinik araştırmalar, medikal, ruhsatlandırma, farmakovijilans ve kaliteden sorumlu olacak

Diyabet tedavisinde dünya lideri; obezite, hemofili tedavisi, büyüme hormonu tedavisi ve hormon replasman tedavisinde öncü global sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye Medikal Direktörlüğü’ne Rabia Demet Özkaya getirildi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Rabia Demet Özkaya, ilaç sektöründeki kariyerine Schering Alman İlaç Türkiye’de Ürün Müdürü olarak başladı. 2005 yılında Sanofi’ye transfer olan Özkaya, 12 yıllık kariyeri boyunca Medikal Müdür, Kıdemli Medikal Müdür, Medikal Operasyonlar Müdürlüğü pozisyonlarının ardından 2015 yılından bu yana Paris’te Sanofi global ekibinde Tip 1 Diyabet Global Medikal Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Rabia Demet Özkaya Novo Nordisk Türkiye’deki yeni görevinde klinik araştırmalar, medikal, ruhsatlandırma, farmakovijilans ve kalite konularından sorumlu olacak.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It