31 Mart 2018

Novartis Onkoloji “Kansere Karşı 1’iz” diyor!

Adsız

Sağlıklı bir psikoloji ve anlayışlı bir sosyal çevrenin kanser tedavisindeki olumlu etkisinden yola çıkan Novartis Onkoloji’nin, Europa Donna ve MetAmazon Derneği işbirlikleri ile hayata geçirilen “Kansere Karşı 1’İz” adlı farkındalık kampanyası, 2017 yılı içerisinde Türkiye genelinde toplam 53 milyon insanın kanser tedavisi sürecinde psikolojik desteğin önemi hakkında bilgilenmesini sağladı.

 

Novartis Türkiye “Kansere Karşı 1’İz” projesi kapsamında kanser hastalarının ve hasta yakınlarının en çok desteğe ihtiyaç duydukları konu başlıklarını dernekler aracılığıyla topladı. Gelen sorular derlenerek; onkoloji alanında uzman bir psikolog aracılığıyla kanser tedavisi ve sonrasındaki psikolojik süreç hakkında önemli bilgiler verilen videolar hazırlandı ve Novartis Türkiye Youtube kanalında yayınlandı.

 

“Kansere Karşı 1’İz kanalının psikolojik desteğe erişimi sınırlı olan ya da olmayan hastalar ve hasta yakınları için rehber niteliğinde olduğunu ümit ediyoruz.”

 

Novartis Onkoloji Türkiye Genel Müdürü Pınar Üstündağ, yaklaşan Kanser Haftası sebebiyle Kansere Karşı 1’iz kampanyasına dikkat çekerek, Türkiye’de Onkoloji alanında bugüne dek iletişimi yapılmamış bir alanı sahiplendiklerine dikkat çekti. “Kansere Karşı 1’İz Türkiye’de onkoloji alanındaki bugüne kadarki en yüksek erişimli farkındalık kampanyası. Bu kampanyanın psikolojik desteğe erişimi olmayan hastalar ve hasta yakınları için rehber niteliğinde olmaya devam edeceğini ümit ediyoruz. Bu noktada özellikle belirtmek isterim ki; bizler Novartis Onkoloji olarak kanser ve ilişkili hastalıkları olan hastaların hayatlarını değiştirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilmek için yenilikçi ilaçlar keşfetmeye devam ederken, projelerimizle hastaların ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak için bütün paydaşlarla iş birliği içinde olmayı da sürdüreceğiz.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It