8 Mart 2018

Müsteşar Gümüş STK’lar ile Sağlık Market Uygulamasını görüştü

image_fbe8969d-f3d9-47be-bbc9-ce81f5cd290b20180308_230556

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş Sağlık Market Uygulaması ile ilgili olarak sektörde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) yöneticileri ile görüştü.

Sağlık Bakanlığı toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede, Sağlık Market Uygulaması ile ilgili sektör temsilcileri bilgilendirildi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantıya, Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekler Federasyonu (TÜMDEF)  Genel Başkanı Kemal Yaz, Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği (SADER) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şengel, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenler Sendikası (SEİS) Başkanı Metin Demir, Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçiler Derneği (MASSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Balçık, Ortopedi ve Omurga Cerrahisi Tıbbi Malzeme İmalatçıları, İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (ORDER) Yönetim Kurulu Başkanı Erkin Delikanlı, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenler Sendikası (SEİS) Başkan Yardımcısı L. Mete Özgürbüz, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenler Sendikası (SEİS) Genel Sekreteri Av. Refika Eser, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Doç. Dr. Furkan Erol Karabekmez ve Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Abdulvahit Sözüer katıldı.

 

Toplantıda; Sağlık Market sürecinin kamu ve STK’lar ile birlikte yürütülmesi prensipleri ortaya kondu. Üniversite ödemeleri ile ilgili sürecin bu yaz başında tamamlanacağının belirtildiği görüşmede; kamu ödemelerinde düzenlemeler yapıldığı, merkezi ödeme yönteminin geleceği ve 180 günlük ödeme vadesi dışına çıkılmayacağı ifade edildi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It