24 Mayıs 2020

MS hastalığına dijital farkındalık

1590138466_Novartis_MS_Toplant___Gorseli 

30 Mayıs Dünya MS Günü kapsamında Yol ArkadaşıMSın projesi için tasarlanan MS temalı online toplantı arka plan görselleri ve Instagram filtreleriyle MS hastalığına dikkat çekiliyor.

Multipl Skleroz (MS) hastalarına destek olmak ve hastalıkla ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla Türkiye MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Novartis İlaç iş birliğiyle hazırlanan “Yol ArkadaşıMSın” platformu, dijitalleşmeyi kaçınılmaz biçimde hızlandıran koronavirüs salgını sürecinde dijital farkındalık projeleriyle MS hastalığına dikkat çekmeyi hedefliyor.

 

30 Mayıs Dünya MS Günü vesilesiyle, Yol ArkadaşıMSın projesi kapsamında MS farkındalığı için MS temalı online toplantı arka plan görselleri ve Instagram filtreleri tasarlandı. Instagram’ın hikâye özelliği için hazırlanan filtrelerle, MS hastaları ve yakınlarının zorlu yolculuğuna dikkat çekilerek bu süreçte yalnız olmadıkları vurgulanıyor. 30 Mayıs Dünya MS Günü’nde Instagram kullanıcıları bu filtreleri kullanarak yapacakları bireysel paylaşımlarla MS hastalarının yol arkadaşı olabilecekler.

 

Novartis çalışanları da mayıs ayı boyunca gerçekleştirecekleri online toplantılarda arka plan olarak MS temalı görseli kullanarak MS farkındalığına dikkat çekiyor. “MS’in farkındayım, MS hastalarının yanındayım!” mottosundan yola çıkarak hazırlanan tasarım, MS farkındalığını daha geniş kitlelere ulaştırmak üzere “Yol ArkadaşıMSın” dijital platformu üzerinden indirilebiliyor. Siz de mayıs ayı boyunca hem dijital platformlar üzerinden gerçekleştireceğiniz toplantılarda bu tasarımları kullanarak hem de MS temalı Instagram filtreleri üzerinden #MSinfarkındayım, #MShastalarınınyanındayım ve #YolarkadasıMSın etiketleriyle sosyal medya paylaşımları yaparak MS farkındalığına katkı sağlayabilirsiniz. Görsele www.yolarkadasimsin.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Yol ArkadaşıMSın Dijital Platformu Hakkında

Türkiye MS Derneği ve İzmir MS Derneği tarafından Novartis iş birliğiyle 2013 yılında hayata geçirilen “Yol ArkadaşıMSın” dijital platformu MS’li bireylerin paylaşımları ve uzmanların bilgilendirici videolarından oluşuyor. 350’den fazla videoyla ilk tanıdan itibaren MS hastalığına dair pek çok konuya değiniliyor. “Yol ArkadaşıMSın” platformunda ayrıca psikiyatrist, avukat ve insan kaynakları uzmanları gibi gönüllü profesyonellerin MS’li bireylerin iş, özel ve sosyal yaşama dahil olmaları için önemli önerileri yer alıyor. “Yol ArkadaşıMSın” platformuyla, MS’li bireylere yol arkadaşlığı yapmak ve onlara en doğru bilgiyi ulaştırmak hedefleniyor. Bu kapsamda geliştirilen MS ile ilgili kapsamlı bilgi içeren Gülümseten Turne, MS’li miniklere hastalığı anlatmak için hayata geçirilen Mini Süperler ve Türkiye’nin ilk MS dizisi Melek ile Serhat gibi MS farkındalık projelerine platform üzerinden ve platformun sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için:

 

https://www.yolarkadasimsin.com/

https://www.facebook.com/yolarkadasimsincom/

https://www.instagram.com/yolarkadasimsin.ms/

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It