22 Şubat 2021

MedtecLIVE Dijital Fuarı ve Zirvesi 2021 Nisan’da düzenlenecek

MedTecLIVE 2019

İkincisi düzenlenecek sanal fuarda tıp teknoloji endüstrisi yine dijital ortamda bir araya gelecek

 

 

MedtecLIVE’in ikinci dijital fuarı, Avrupa tıp teknoloji sektörünün tedarikçilerini, ürün geliştiricini ve üreticilerini, ayrıca araştırmacıları ve son kullanıcılarını bir araya getirecek. 20-22 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenecek fuar geçen yıl olduğu gibi yine çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Geliştirilmiş özellikler ve yepyeni bir kullanıcı arayüzüyle fuara katılmak daha da etkili ve verimli hale gelecek. Etkinliğin öne çıkan özellikleri arasında bire bir video görüşmeleri de sunan gelişmiş bir firma eşleştirme sistemi olacak. Bu sistem sayesinde üreticilerle alıcılar belli bir algoritmaya bağlı olarak otomatik olarak eşleşip potansiyel iş temasların kurulması sağlanacak. Ayrıca, dokuz ana başlıklı bir programın olacağı MedtecSUMMIT zirvesi ve çok sayıda katılımcı ve uzmanın üst düzey sunumları dijital fuarı sektörün en cazip buluşma platformlarından biri haline getirecek.

 

MedtecLIVE, uluslararası sektörün diyalog ihtiyacına yanıt vermek üzere çok doğru bir zamanda düzenleniyor: MDR (AB Tıbbi Cihaz Yönetmeliği) yakında yürürlüğe girecek, dijital sağlık uygulamaları hız kazanıyor, pandemi, tıbbi dijital dönüşüm sürecini hızlandırmaya devam ediyor. Medikal teknoloji şirketleri için tartışma ortamına girme, ağ oluşturma ve gelecekteki projeler için doğru ortakları bulma her zamankinden daha önemli. Alman Sağlık Bakanı Jens Spahn MedtecLIVE’ın destekçisi olarak şunun altını çiziyor: “Tıbbi araştırma bölümünün yenilikçi gücü, sağlık sistemimizin temel direğidir. Araştırmacılar, geliştiriciler, son kullanıcılar ve tıp pratisyenlerinin mükemmel bir altyapıya ve güçlü ağlara ihtiyacı vardır. MedtecLIVE, profesyonel tartışmaları kolaylaştırarak ve ağları

güçlendirerek bu amaç için önemli bir diyalog platformu sağlıyor.”

 

Üç gün boyunca iş ağı kurmak ve genişletmek

“MedtecLIVE DNA’sının en önemli parçası sektörün profesyonellerini bir araya getirip iş bağlantılarını teşvik etmektir, ikincisi düzenlenecek dijital fuarda da aynı hedefle hazırlanıyoruz. Katılımcılar, tıp teknolojisi tedarik zincirindeki alıcılara doğrudan erişebilecek ve tek bir tıkla canlı sohbetler başlatabilecek veya görüntülü görüşme yapabilecek. Etkinliği tasarlarken, ilk sanal MedtecLIVE deneyimimizden büyük ölçüde faydalanıyoruz ve birçok alanda daha da iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamayı planlıyoruz” diye açıklıyor.

 

NürnbergMesse

MedtecLIVE Direktörü Christopher Boss. “Bir başka yeni özellik de, etkinliğin adına da yansıdığı gibi artık ticaret fuarın ve kongrenin daha da iç içe geçmesi. MedtecLIVE Fuarı ve Zirvesi, araştırmacıların uygulayıcılarla bir araya geldiği ve bilimsel ivmenin sağlam pratik bilgilerle buluştuğu yerdir. Bu etkinlikte, katılımcılar sunum, ağ oluşturma ve eşleştirme işlevlerini içeren kapsamlı bir şirket profiline sahip olacak. Firmalar, bir üst katılım paketini tercih ederek profillerini daha farklı multimedya içeriği, potansiyel müşteri listeleri ve özel yuvarlak masa tartışmaları gibi ek işlevlerle zenginleştirebilir. Tüm katılımcılar, sanal katılımcı forumunda kısa bir sunum yaparak da yeni potansiyel müşterilere ulaşma seçeneğine sahip olacaktır. Start-up’lar ve genç girişimciler için de özel katılım şartları sunulmaktadır ve Start-up-Contest @ MedtecLIVE etkinliğinde sunum yaparak potansiyel alıcılara daha kolay ulaşma imkanı verilmektedir.

 

MedtecSUMMIT: Tereddüt etmeyin, yenilikçi olun!

MedtecSUMMIT zirvesi programı, araştırma, pratik uygulamalar ve teknoloji ile ilgili konuları araştırır ve uygulanabilir, güçlü ve yenilikçi bir sektör için ilham verir. Üç gün boyunca toplam dokuz oturumda, önde gelen uzmanlar “Dijitalleşme”, “Teknoloji” ve “Pazarlar” ana başlıkları altında çeşitli sunumlar yapıp geniş bilgi sağlayacak. “Teşhis ve Yenilikçi Terapötiklerde Güncel Durum” oturumundaki konuşmacılar, teşhis ve tedavideki yeniliklerin yapılandırılmış veriler, makine öğrenimi ve biyobankalar aracılığıyla hızlandırılıp hızlandırılamayacağı sorusunun yanıtını arayacaklar. “Hastanelerde Dijitalleşme: Hasta Merkezli mi?” oturumunda konuşmacılar, hastanelerde dijitalleşme sürecini hızlandırmak için pratik bir bakış açısıyla dijital çözümleri anlatacak. Ve “Düzenleme: Tereddüt etmeyin, yenilikçi olun!” başlığı altında uzmanlar, klinik testler veya yapay zeka ürünlerinin sertifikasyonu gibi bir dizi konu hakkındaki soruları yanıtlayarak MDR hakkında bir özet sunacak. Klinik robotik, akıllı yaşam, Endüstri 4.0 ve 3D baskı gibi diğer trendler de kongrede detaylı incelenecek.

 

Dijital fuara sektörden tam destek

MedtecLIVE & SUMMIT’in kurumsal sponsoru olan Forum Medtech Pharma’nın yanı sıra, BVMed, ZVEI, bitkom, VDE, Medical Valley, eit health gibi çok sayıda dernek ve birlik sanal etkinliği destekliyor. 2020 yazında, MedtecLIVE’ın ilk dijital fuarı, 153 katılımcı ve 60’tan fazla konuşmacı dahil 62 ülkeden 3.000’den fazla ziyaretçiyi bir araya getirdi. Bu yılki fuarda katılımcı olarak yer almak veya ziyaretçi olarak kaydolmak için www.medteclive.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

MedtecLIVE & SUMMIT

MedtecLIVE ticaret fuarı ve MedtecSUMMIT Congress & Partnering etkinliği, uluslararası tıp teknoloji endüstrisinin lider iş ağı platformudur. Bir sonraki fuar 20-22 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Firmalar, dernekler ve kurumlar MedtecLIVE’da iletişim kurmak, fikir paylaşmak ve yenilikler meydana getirmek için bir araya geliyor. MedtecSUMMIT Zirvesi’nde ise üreticiler, son kullanıcılar ve araştırmacılar, sektörün gelecekteki gelişmeleri hakkında disiplinler arası tartışmalar yapıyor. Zirveye Bavyera Ekonomi, Bölgesel Kalkınma ve Enerji Bakanlığı ev sahipliği yapıyor ve etkinlik Bayern Innovativ GmbH tarafından tasarlanıp uygulanıyor. MedTech Pharma Forum, MedtecLIVE ve MedtecSUMMIT’in kurumsal sponsorudur.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It