13 Nisan 2015

Medical Park Fatih Hastanesi 20. Yılını Kutluyor

Medical Park Fatih Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ömer Faruk Azal, “Tarihi yarımadada hastalarımıza sağlık hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Medical Park Fatih Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ömer Faruk Azal, 20. Yıl dolayısıyla sorularımızı cevaplandırdı.

 

Medical Park Fatih Hastanesi olarak 20. Yılınızı kutluyorsunuz. Bu süre içerisinde hastaneniz nasıl bir gelişim süreci yaşadı?

Medical Park Hastanesi ilk olarak 1995 yılında kaliteli sağlık hizmetini toplumun her kesimine ulaştırma vizyonuyla Fatih’te kurulmuştur. Kuruluşunda edinmiş olduğu vizyon hedeflerine uygun olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Hem uzman hekim kadrosu hem de ileri teknolojik cihazlarımızla hastalarımıza hizmet vermekteyiz. 20. yıl ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki aylarda 20. yılımızla ilgili etkinlikler planlamaktayız.

 

Tarihi yarımada bölgesinde önemli bir referans merkezi olan hastanenizde Fatih halkına ve çevre ilçelerden gelenlere ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Kuruluşunda edinmiş olduğu “Herkes için sağlık” felsefesiyle tarihi yarımada ve çevre ilçelerine; Acil Tıp, Anestezi ve Reanimasyon, Aile Hekimliği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Biyokimya, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Enfeksiyon hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, İç Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Göğüs Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Üroloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Gastroenteroloji, Diş Hekimliği, Beslenme ve Diyetetik branşlarında toplamda 60 uzman hekim ile sağlık hizmeti sunmaktayız.

 

Hastanenizde hangi uzmanlık alanlarında ameliyatlar yapılıyor?

2014 yılı içerisinde hastanemizde yaklaşık 6.000 koroner anjiyo, 700 açık kalp ameliyatı, 2.000 adet periferik damar cerrahisi ameliyatı, 4000 göz ameliyatı ve çeşitli branşlardaki 7.000 adet diğer ameliyatlarla birlikte toplam 20.000 ameliyat ve girişimsel işlem yapılmıştır. Bu operasyonları son yıllar içerisinde akademik kadrolarımızın gelişimine paralel olarak özellikli işlem sayımızda artışlar vardır. Bunlar; genel cerrahide obezite cerrahisi, onkolojik cerrahi, endokrin cerrahisi, hepatobilier cerrahi ve her türlü ileri laparaskopik cerrahi işlemler, beyin cerrahisinde spinal cerrahinin yanısıra tümör, travma ve anevrizma cerrahisi, özellikle pediatrik nöroşirurji, göz hastalıklarında kornea nakli, vitroretinal cerrahi, refraktif cerrahi ve pediatrik göz cerrahisi, ortopedi bölümünde kas iskelet sistemi tümörleri cerrahisi ve her türlü artroskopik cerrahi işlemleri, ürolojide endoürolojik cerrahi ve ürolojik tümörler, kalp cerrahisinde koroner bypass cerrahisinin yanısıra, Anevrizma cerrahisi, her türlü periferik damar cerrahisi, endovasküler operasyonlar, kardiyolojide koroner stentlemenin yanısıra ablasyon, TAVI, ICD, CRP, perkütan ASD kapama, karotis stentleme, plastik ve rekonstrütif cerrahide mikro cerrahi, ileri rekonstrüktif cerrahiler başarı ile ve sıkça yapılmaktadır.

 

Tercih edilen bir hastane olmanız sorumluluklarınızı daha da artırıyor mu?

Evet. Tarihi yarımada ve çevre ilçelerden gelen hastalarımıza sağlık hizmeti sunuyoruz. 69 hasta yatağı ve 15 yoğun bakım yatağı ile toplamda 84 yatak bulunmaktadır. 6500 metrekare kapalı alana sahip olan hastanemiz, tarihi yarımadanın merkezinde, ulaşıma elverişli bir konumda bulunması sebebiyle hasta hinterlandı son derece geniştir ve tercih sebebidir. Bu özelliğinden dolayı gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen hastalara hizmet veren, tam teşekküllü ve Sağlık Bakanlığı kriterlerine göre A grubu bir hastanedir.

 

Bölge halkına yönelik bilgilendirici seminerler düzenliyor musunuz?

Başta Fatih Belediyesi olmak üzere bölgede bulunan sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, özel kurumlarla birlikte bilgilendirici seminerler düzenlemekteyiz. Fatih Belediyesi ile gebe seminerlerimiz, beslenme seminerlerimiz, her yıl devam etmektedir. Bununla birlikte aylık periyodlarda tüm branşlarda bilgilendirici seminerler düzenlemekteyiz.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It