29 Mart 2018

Kent Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak oldu

Adsız

Sağlık sektöründe yeni düzenlemelerle başarılı, işini layıkıyla yapan iş kadınlarından Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanı, Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130.ve 2547 sayılı Yüksek öğretim Kanunu’nun 13.maddeleri uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve Yüksek öğretim Kurulu’nun olumlu görüşü üzerine Kent Üniversitesi rektörü olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atandı.

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’ın Academic Hospital / Altunizade A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Dünya Perinatoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olmasının yanı sıra başarıyla yürüttüğü bir çok üyelikleri bulunmaktadır.

Bunların arasında Uluslararası Perinatoloji Akademisi üyeliği, Fetus as a Patient Society Yönetim Kurulu üyeliği, Dünya Bilim ve Sanat Akademisi üyelikleri bulunmaktadır.

Akademik dünyadan iş dünyasına kadar bir çok alanda başarılı işlere imza atan insanları bir araya getiren Kent Ünivesitesi, topluma başarıyla eğitim hizmeti sunarak Türkiye’nin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan, uzun ve özenli bir hazırlık sürecinin ardından kurulmuştur. Öğrencilerini aydınlık yarınlara, ülkemizi de muasır medeniyetler seviyesine gururla taşıyabilmeyi amaçlayan Kent Üniversitesi Rektörü Sayın Kavak, bu eğitim yolculuğuna yenilikçi ve sürdürülebilir eğitim anlayışıyla katkı sunmaktadır.

Geleceğin sahibi gençlerimize doğru ve yerinde eğitim hamleleriyle dünya standartlarında bir eğitim olanağı sağlamayı amaçlayan Kent Üniversitesi, Sayın Kavak’la aydınlık yarınlara başarıyla yürümektedir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It