15 Nisan 2019

KANSERDE BÜTÜNCÜL TEDAVİ YAKLAŞIMLARI VE İLERİ TEKNOLOJİLER TANITILDI

Doç. Dr. Kezban Nur Pilancı 2

Memorial Bahçelievler Hastanesi Onkoloji Merkezi, İstanbul’un önde gelen onkoloji doktorlarını buluşturdu. 10 Nisan 2019 Çarşamba akşamı Memorial Bahçelievler Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, kanserle ilişkili pek çok branş hekimi bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.

Tıbbi Onkoloji, Onkolojik Cerrahi, Nükleer Tıp, Girişimsel Radyoloji ve Radyasyon Onkolojisi’nde referans merkezi haline gelen Memorial Bahçelievler Hastanesi Onkoloji Merkezi uzmanları, kanserde bütüncül tedavi anlayışı ve multidisipliner yaklaşımlar konusundaki deneyimlerini, katılımcı doktorlarla paylaştı.

Toplantıda Memorial Bahçelievler Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nden Prof. Dr. Fazilet Dinçbaş, Tıbbi Onkoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Kezban Nur Pilancı, Nükleer Tıp Bölümü’nden Prof. Dr. Akın Yıldız ve Kemik İliği Nakli Merkezi’nden Prof. Dr. Emre Tekgündüz sunum yaptı.

Merkezde gerçekleştirilen özellikli tedaviler, kişiye özel uygulamalar, yeni tedavi protokolleri ve diğer branşlar ile yürütülen koordineli çalışmaların detaylarının anlatılmasının ardından kısa bir hastane gezisi yapıldı. Kanser tanı ve evrelemesinde PET-CT ve radyoterapide en üst düzeyde tümöre yönelik ışınlama özelliğine sahip Elekta Versa HD Signature teknolojileri katılımcılardan büyük ilgi gördü.

MEMORIAL BAHÇELİEVLER ONKOLOJİ MERKEZİ’NDE DİKKAT ÇEKEN HASTA DOSTU UYGULAMALAR

Doğru tedavi planlaması için konsey yaklaşımı

Memorial Bahçelievler Hastanesi Onkoloji Merkezi, kanserin tanı ve tedavisini bilimsel veriler ışığında; alanında uzman hekimler, ileri teknolojik altyapı, tüm branşların bir arada bulunduğu multidisipliner bir yaklaşım ile gerçekleştirmektedir. Merkeze başvuran hastalar, bütüncül bir tedavi planı ile değerlendirilmekte ve hastaya özel uygulamalar yine konsey kararı ile belirlenmektedir.

Kişiye özel kanser cerrahisi

Donanımlı cerrahi ekibi ile meme, akciğer, gastrointestinal sistem, jinekoloji ve diğer kanser türlerinde hastalar mutlaka ameliyat öncesi onkoloji konseyinde değerlendirilmektedir. Hastaların tedavi kararları konseye katılan hekimlerin ortak görüşleri doğrultusunda; hastanın yaşı, tıbbı ve psikososyal durumu, istek ve beklentileri göz önüne alınarak değerlendirilir.

İleri tanı ve görüntüleme

Memorial Bahçelievleri Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde; hedefe yönelik ilaç ve molekül uygulamalarının yapıldığı Tıbbi Onkoloji, ve en üst düzeyde tümöre yönelik ışınlama özelliğine sahip Elekta Versa HD Signature kullanıldığı Radyasyon Onkolojisi, tüm solid organ tümörlerinin cerrahisinin açık ve laparoskopik olarak yapılabildiği Onkolojik Cerrahi, kanser görüntülemesinde en ileri teknolojilerden biri olan PET-Ct’nin kullanıldığı Nükleer Tıp Bölümü, kan kanserlerinin tedavisinde önemli seçeneklerden biri olan Kemik İliği Nakli, özellikle pek çok kanser türü için en gelişmiş cerrahi yöntem olan da Vinci Robotik Cerrahi gibi bölümler bulunmaktadır.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It