14 Mart 2017

Kamu ve Özel Ortaklığı Derneği Sağlık Uygulamaları Tebliği (SUT) Toplantısı Yapıldı

DSC_0211

Kamu ve Özel Ortaklığı Derneği Sağlık Uygulamaları Tebliği (SUT) Toplantısı Yapıldı

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu iş birliğiyle, Kamu ve Özel Ortaklığı Derneği ev sahipliğinde ve Philips’in desteği ile 10 Mart 2017, Cuma günü İTO Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen Sağlık Uygulamaları Tebliği (SUT) Toplantısı’nda sektörün önde gelen markalarının üst düzey yetkilileri bir araya geldi.

 Kamu Özel İş birliği uygulama ve finans modelleri ile başta sağlık sektörü olmak üzere bu model ile gerçekleştirilen ulusal projelerin kamuoyunda ele alınması, tartışılması, benzer uluslararası örneklerden istifade edilebilmesi ve bu kapsamda genel bir farkındalık yaratabilmek amacıyla 2007 yılında kurulan Kamu ve Özel Ortaklığı Derneği’nin şehir hastaneleri ve SUT konulu toplantısı Philips sponsorluğunda yapıldı. Sektör temsilcileri, dernek yönetim kurulu ve üyeleri ile yapılan toplantıda derneğin proje ve faaliyetlerinden bahsedilerek sektör temsilcilerinin görüş ve düşünceleri alındı.

Açılış konuşmasını Philips Ortadoğu ve Türkiye Kamu’dan Sorumlu Genel Müdürü ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Esen Tümer’in yaptığı toplantıda Dernek Başkanı Prof. Dr. Nihat Tosun dernek faaliyetleri ve geçmiş dönem projelerden bahsetti.

Birçok alt çalışma grubu ile 2007 yılından beri kamu özel sektör iş birliklerinin sağlık alanındaki serüvenini anlatan Tosun, “Derneğimiz başta sağlık alanı olmak üzere tüm sektörlerde Kamu Özel İş birliği (PPP) modeli ile hayata geçirilen proje ve uygulamaların kamuoyunda ele alınması, tartışılması ve tüm paydaşlarca daha iyi anlaşılabilmesi ana hedefi doğrultusunda sadece ülkemiz için değil bölge coğrafya adına da bir deneyim ve uzmanlık merkezi olarak kuruldu. İlki Ankara’da gerçekleştirilen ve ülkemizde sağlık alanında kamu özel sektör iş birliğinin bu kapsamda ilk kez ele alındığı ve tüm ilgili taraflarca tartışıldığı uluslararası bir kongre ile çalışmalarımıza başladık. Bundan sonra yaptığımız çalıştay ve toplantılar ile bu alanda tüm paydaşları bir araya getiren bir platform olduk. Başta sağlık olmak üzere diğer tüm toplumsal alanlarda meydana gelen eşsiz dönüşüme dernek olarak artan bir motivasyon ile katkıda bulunmayı arzuluyoruz” diye konuştu.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It