5 Ağustos 2019

Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions lensleri artık Türkiye’de

Acuvue_Transitions_PartnershipLockup-180918_CMYK_master

 

 

 

 Johnson & Johnson Vision’ın[1] akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions fotokromik kontakt lensleri Türkiye’de satışa sunulmaya başladı. Türünün ilk örneği1 olan fotokromik lens hem iç mekân hem dış mekânda parlak ışık hassasiyetini azaltarak görme kusurunun düzeltilmesinin ötesinde fayda sağlıyor.[ii],[iii],

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri, göz konforunu koruyarak yapay ışıktan UV ışıklarına kadar gün boyunca değişen ışık koşullarına gözlerin daha hızlı adapte olmasına yardımcı oluyor.[iv],[v],[vi],†‡

Time Dergisi tarafından düzenlenen 2018’in En İyi Buluşları arasında yer alan Acuvue Oasys with Transitions, gözlerin parlak ışığa adaptasyonunu 5 saniye hızlandırıyor.3 Geceleri parlak ışıkların çevresindeki haloları ve ışık saçılmalarını** azaltarak gün boyu daha rahat bir görüş sağlıyor.3,à

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue kontakt lenslerin Türkiye’de satışa sunulmasından oldukça mutlu olduklarını belirten Johnson & Johnson Türkiye Profesyonel Eğitim ve Gelişim Müdürü Op. Dr. Banu Arslan; “Her gün, göz konforunu ve görmeyi etkileyen yoğun ışığa ve UV ışınlarına maruz kalıyoruz. Bu teknolojinin göz sağlığı ve bakımı ile ilgili endüstri alanında çığır açacağına inanıyoruz. Acuvue Oasys with Transitions ile kontakt lens kullanıcılarına, göz sağlığının korunmasını desteklemenin ve günlük ışık koşullarıyla ilgili stresi yönetmede yardımcı olmanın sorunsuz bir yolunu sunuyoruz.” dedi.†‡

 

Akıllı ışık teknolojisi 10 yılı aşkın derinlemesine yapılan araştırma ve geliştirmeye dayanıyor. Johnson & Johnson Vision’ın gerçekleştirdiği son araştırma bulguları,[vii] çoğu Türk insanının görüş kalitesinin ışıktan etkilendiğini ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarına göre:

 

  • Ankete katılanların %95’i, belirtilen günlerde gözlerinin ışıktan etkilendiğini ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğunu belirtiyor.
  • Anketin Y ve Z kuşağı katılımcıları, ışığın yarattığı baş ağrısı ve göz rahatsızlığı gibi reaksiyonlardan şikâyet etmeye daha yatkın.
  • Ankete katılanların %80’i en çok araba kullanırken gözlerinin ışıktan rahatsız olduğunu belirtiyor. Katılımcıların %77’si ise kapalı bir ortamdan aydınlık ve bol ışıklı bir ortama geçtikleri zaman gözlerinin rahatsız olduğunu ifade ediyor.
  • Katılımcıların %91’i günlük hayatta ışığın etkisini gözlerini kısarak azaltmaya çalıştıklarını belirtiyor. Aldıkları diğer önlemler arasında bilgisayarın ekran parlaklığını azaltma (%83), bulunulan ortamın ışığını kısma veya azaltma (78%) ve fazla ışıklı ortamda gölgede kalma (77%) bulunuyor.
  • Katılımcıların %81’i (10 kişiden 8’i) ışığın görme konusundaki etkileri konusunda biraz endişelendiklerini belirtiyor.
  • Anket katılımcılarının %87’si gözlerini korumaya yönelik önlemlerin önemli olduğunu söylerken, %62’si göz sağlığının onlar için diğer sağlık sorunları kadar önemli olduğunu söylüyor.

 

Çığır açan lenslerin yaratılması, Johnson & Johnson Vision’ın dünya çapındaki fotokromik gözlük camı mercekleri sağlayıcısı olan Transitions Optical Limited iş birliğiyle on yılı aşkın süren çalışmalara dayanıyor. İki kuruluş, göz sağlığı ve bakımı alanında yenilikleri araştırmak ve geliştirmek üzere birlikte çalışıyor.

 

Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri, iki haftalık yeniden kullanılabilir sık değişim lenslerdir. Ürün, Türkiye ve EMEA bölgesinde birçok pazarda satışa sunuldu. Daha fazla bilgi almak için https://www.jnjvisioncare.com.tr adresini ziyaret edebilir, sosyal medyada #SquintLessSeeMore (Az kıs, çok gör) etiketini takip edebilirsiniz.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It