9 Mart 2017

İşlem yapılan kliniği tetkik etmeden hiçbir yöntemi uygulatmayın

FOTO 20

“Ünlülerin estetikçisi” olarak bilinen Prof. Dr. Onur Erol, İki ünlü güzel Ebru Şallı ve Deniz Akkaya ile güzellik sağlık ve estetik üzerine bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya plastik ve estetik cerrahide kilometre taşı olan uygulamaları anlattığı bir sunuşla başlayan Onur Erol, konuşmasında “en yeni yöntem” diye rüştünü ispat etmemiş uygulama ve ürünlerle hastalarına zarar veren doktorları da eleştirdi. Genç ve güzel kalmak isteyenlere Prof. Dr. Erol’un mesajı: “mutlaka spor yapın, beslenmenize dikkat edin, piyasada en moda diye ya da daha ucuz diye iyice araştırmadan uluslararası sertifikasyonlarını, yapan doktor ve işlem yapılan kliniği tetkik etmeden hiçbir yöntemi uygulatmayın, kendinizi ruhen ve zihnen de besleyin” oldu. Erol; “Ağzını açınca konuşması dinlenmeyecek, sıkıcı, bilgi birikimi olmayan bir kadınla kimse uzun süre vakit geçirmek istemez, ilk bakıştaki güzelliğe aldanmayın” diyerek kadınların kendini geliştirmesinin önemi üzerinde durdu. Toplantının moderatörlüğünü üstlenen gazeteci Elif Aktuğ’un “bugüne kadar kaç kadına dokundunuz” sorusuna ise “sadece burun ameliyatı yaptıklarım 10.000’in üzerindedir, diğer ameliyatları da içine katarsam 50.000 kadına dokundum sanırım” diyerek cevap verdi.

Sohbet toplantısında Deniz Akkaya, “güzel olana yönelmenin bebekler üzerinde yapılan araştırmalarda bile tespit edilebildiğini, bu sebepten insanların güzel olmak için çaba göstermesinin son derece anlaşılır olduğunu” söyledi. Estetik yapılmış en güzel ünlülerden biri kabul edilen Akkaya, Prof. Dr. Onur Erol’la yollarının kesişmiş olmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Erol’un dünyaca ünlü “Turkish Delight” yöntemini kullanarak burun ameliyatını yaptığı Akkaya estetiği en güzel taşıyan isimlerin başında geliyor. Sahne ve göz önündeki insanların tüm hayatını güzel görünmek üzerine biçimlendirmesinin mesleğine saygı gereği olduğunu ifade eden Akkaya, bunun en iyi örneğinin Ajda Pekkan olduğunu, Pekkan’ın aynı Madonna gibi starlığa yakışan duruş ve hayat tarzına hayran olduğunu söyledi.

Ebru Şallı ise içten gelen güzellik ve iyi insan olmanın güzel olmadaki yeri üzerinde durdu. Paylaşımcı, pozitif düşünen, iyilik yapan, takdir ve teşekkür etmeyi, özür dilemeyi bilen, kıskanç olmayan insanların içindeki güzelliğin mutlaka dışa da yansıdığını vurguladı. Hayatında büyük yer tutan pilatesin her yaşta yapılabileceğini ve vücut güzelliği için en faydalı egzersiz olduğunu söyleyen Şallı, “beslenme, spor ve kendinle barışık bir yaşam sürmek güzelliği de yanında taşır, deli gibi spor yapmanıza, günlerce aç kalmanıza gerek yok, her şeyi kararında yiyip içerek de form tutabilirsiniz, ben öyle yapıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It