16 Mart 2018

İDRAR KAÇIRMA AMELİYATLARINDA YENİ TEKNİKLERİN MUCİDİ İZMİR’E GELDİ

İMİ EGE TIP

Kadınların en önemli sorunlarından biri olan idrar kaçırmanın cerrahi tedavisinde dünyada en çok TOT ameliyatları uygulanıyor.

Bu yöntemin mucidi Prof.Dr. Emmanuel Delorme Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ve Türk Ürojinekoloji ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen Dört Dörtlük Pelvik Taban Eğitim Kursu için İzmir’e geldi.

Kurs direktörü Doç.Dr. Özgür Yeniel ve Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, üç günlük kurs programının son derece etkin ve verimli geçtiğini anlattılar.

 

TAZE DONMUŞ KADAVRA ÜZERİNDE UYGULAMALI KURS VERİLDİ…

Multidisipliner bir yaklaşım ile ürojinekolojide temel ve ileri değerlendirme konuları kursiyerlerin interaktif katılımları ile gerçekleştirildi. Prof.Dr. Emmanuel Delorme’nin ameliyat ile ilgili geliştirdiği ve daha başarılı olduğunu söylediği en son teknik de kursiyerlere yöntemin mucidi tarafından bizzat tanıtıldı.

Ege Üniversitesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim üyeleri Prof.Dr. Okan Bilge ve Doç. Dr. Servet Çelik tarafından hazırlanan taze donmuş kadavra çalışmasında Prof. Dr. Delorme, uygulamalı olarak tekniğini hem kursiyerlere hem de canlı bağlantı ile toplantı salonuna aktardı.

Kursiyerlerin de aktif olarak katıldıkları diseksiyon ve cerrahi uygulama simülasyonları başarılı şekilde yapıldı.

Doç.Dr. Özgür Yeniel, önümüzdeki dönemde düzenli aralıklarla kursların yapılacağını belirterek, konu ile ilgili farkındalık, bilgi ve beceri düzeylerinin artırılmasını amaçladıklarını söyledi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It