18 Temmuz 2016

GÜÇLÜ TÜRKİYE

YUSUF

Türkiye bir uçurumun eşiğinden döndü. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin başarısız olması, Türk halkının bu darbe girişimine karşı tek yürek olması bazı çevreleri sevindirememiştir.

Devletimizin ve milletimizin kahramanca direnişi, Türkiye Cumhuriyeti devletini, Milli İrade’yi korumuştur. 15 Temmuz Milli İrade Bayramı’dır…

Sevinemeyen hem dış güçler hem içerideki hainler Türkiye üzerine başka oyunlar oynamaya devam edeceklerdir. Türk milleti olarak yapmamız gereken devletimize, askerimize, Hükümetimize sahip çıkmaktır. Türk halkı darbe yapanlara en ağır darbeyi ülkesini savunarak yapmıştır. Karanlık güçler emellerine ulaşamadan, hain planlarını devreye alamadan bir bir yakalanmışlardır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile Türk Silahları Kuvvetleri’nin Komuta Kademesi, Emniyet Teşkilatımız, Milli İstihbarat Teşkilatımız darbecilere karşı dik bir duruş sergileyerek emellerine ulaşmasına müsaade etmemişlerdir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın emriyle tüm yurtta minarelerden sala okunmuştur. İslam’da Sala, Cuma ve ölüm dışında okunursa birlik çağrısıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin gözbebeği Silahlı Kuvvetlerimizi milletle karşı karşıya getirmek isteyen hainlerin bu güzide kurumdan temizlenmesi ve hak ettikleri cezayı almaları için Devletimizin elinden geleni yapacağına olan inancım tamdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete, millete ve demokrasimize yönelik bu hain darbe girişiminde; darbeci askerler tarafından sivil insanların üzerine ateş açılmasını, TBMM başta olmak üzere birçok kuruma bomba atılmasını lanetliyorum.

Türkiye’nin, istikrarsızlık meydana getirmeye yönelik bu girişim ile kaybedecek tek bir saati bile yoktur. Tüm dünya, Türkiye’de Milli İrade’nin ve demokrasinin ne kadar güçlü olduğunu görmüştür. Bundan böyle dış güçlerin Türkiye üzerinde oynamak istedikleri oyunlar hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Gün birlik günüdür, hangi görüşe sahip olunursa olunsun, Milli İrade’ye sahip çıkma günüdür. Biz bir olursak, beraber olursak bu vatanda Türk bayrağımız ilelebed dalgalanacaktır.

Milli İradeyi korurken şehit düşen güvenlik görevlilerimize, askerlerimize, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Aziz Türk milletinin bir evladı olmaktan gurur duyuyorum.

 

Güzel günler bizimledir…

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It