14 Nisan 2017

Gentek, sağlık profesyonelleri ile expomed Eurasia 2017’de bir araya geldi

gentek 1

Gentek Medikal, temsilciliğini yürüttüğü Karl Storz, Storz Medical, Cook Medical, Trumpf Medical, LaserNeedle, Medik ve Eswell ürün grupları ile tamamlayıcı çözümlerini tanıtmak için Expomed Eurasia’da sağlık profesyonelleri ile buluştu. Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği Avrasya’nın lider ve vazgeçilmez fuarı Expomed 2017, Türk medikal sektörünü, dünyanın geri kalanı ile 30 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında buluşturdu. Ortopedi ve sarf malzemeleri, elektro medikal ekipman – medikal laboratuvar teknolojisi ile hastane yapı ve tıbbi tesis yönetimi olmak üzere üç temel ürün grubunda, ürün ve firmaların tanıtıldığı fuarda aynı zamanda, sağlık sektöründe hijyenin önemini vurgulamak amacıyla, SADER tarafından “Endoskopik Ürünlerin Tekrar Kullanıma Hazırlanması” semineri de gerçekleştirildi. Bu sene daha profesyonel bir yapıda ziyaretçilerini ağırlayan Expomed 2017 fuarında, Gentek Medikal standını ziyaret eden katılımcılar ürün ve çözümleri deneyimleme şansı elde ettiler.

Ameliyathane Entegre Çözümleri…

Gentek Medikal’in fuar sırasında sergilediği ileri teknoloji ile üretilen ameliyathane sistemleri, hasta konfor ve güvenliğinin yanı sıra hekim ve personel konforunu da sağlamakta. Ayrıca bu sistemler üstün teknik özellikleri ile nitelikli cerrahi girişimler yapılmasına da katkı sağlamaktadır. Akıllı ameliyathane teknolojisi sayesinde, ameliyathanede bulunan her bir sistemin birbiri ile uyumu takip edilebilmekte ve tek merkezden kontrolü yapılabilmektedir. Bununla birlikte, gerek hekime, gerekse cerrahi girişimin tipine göre tek bir tuş ile de cerrahi işleme hazır olması mümkün olmaktadır. Ameliyathane entegrasyon çözümleri sayesinde, tüm endoskopik ve çevresel cihazların tek merkezden kontrolü, ameliyathane içerisindeki görüntülerin tüm monitörlerde görüntülenmesi, konferans salonları ile doktor odalarından izlenerek kayıt altına alınması mümkün olmaktadır. Cihaz entegrasyon teknolojileri sayesinde, cerrahi yaklaşımlar ileri teknolojiler ile desteklenmektedir. Bu teknolojiler sayesinde, hibrid ameliyathaneler, robotik ameliyathaneler ve entegre ameliyathane çözümleri sunulmaktadır.

Bir Ameliyathanede Olması Gereken Herşey

Farklı ürün gruplarının teknolojilerini birleştirerek aynı cerrahi girişim sırasında, cerrahi girişimin kalitesini artırmak adına ortak paydada buluşması, günümüz entegrasyon teknolojisi ile mümkün olmaktadır. Öte yandan, yüksek teknoloji ürünü olan sistemler sahip oldukları uzun kullanım ömürleri ile verimlilik sağlamakta, “modülarite” konsepti ile yatırım/kullanım maliyetlerini düşürerek ekonomi yaratmaktadır. Firma yetkilileri şunları söylediler: “Günümüz ameliyathanelerine değer katan ileri teknoloji ürünlerimiz, fuar alanında inşaa ettiğimiz modüler – entegre ameliyathanemizde katılımcılara tanıtılmıştır. Son teknolojinin kullanıldığı; 3D ve kablosuz kamera sistemleri, sensör teknolojileri içeren akıllı ameliyat lambaları, tüm branşların kullanımına göre tasarlanabilen entegre ameliyat masaları, ameliyathanelerde konfor ve güvenlik sağlayan modüler tavan destek üniteleri ve ileri düzey görüntüleme sistemleri tüm dünya ile aynı anda ülkemizde sağlık profesyonellerinin kullanımına sunulmuştur.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It