22 Eylül 2017

Genç Medikalog 11 ilden gönüllülerini Ankara’da misafir etti

medıkalog

 

Genç Medikalog Sağlık Teknolojileri Platformu, yeni dönemde tanıtım faaliyetlerini arttırmak için 11 ilden gönüllü üyeleri ile Ankara’da bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı 17 Eylül tarihinde Ankara Yenimahalle Gençlik Merkezi’n de düzenlendi. Toplantıda Genç Medikalog ruhu anlatılarak, katılımcılara proje geliştirme eğitimi verildi. Katılımcıların iletişim ağının güçlenmesi için, interaktif grup çalışmaları gerçekleştirildi. Genç Medikalog Platformunun Kurucusu ve Başkanı Sümeyra Gamze Öztürk, Türkiye’de biyomedikal alanını geliştirecek olan kişilerin gençler olduğunu ve gelişim sürecinde sivil toplum kuruluşlarının büyük yükler üstlendiğini akranlarına aktardı. Genç Medikalog tanıtım oturumunda: “Platformumuz gençlerin kurduğu ve gençlerin yönettiği bir platformdur. Ülkemizde gençler için yapılan çalışmalarda, karar alıcı kişilerin de gençler olması gerektiğini savunuyoruz. Aynı zamanda gençlerin kendilerini kolay adapte edebilecekleri, eğlenceli, interaktif ve samimi bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlerin kendilerini geliştirebilecekleri ve kendilerini ifade edebilecekleri faaliyetler planlıyoruz. Mesleki alanda kendimizi geliştirebilmek için, sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç duyuyoruz. Dolayısıyla da Genç Medikalog, bu ihtiyacı karşılamak için faaliyetler geliştirmeyi görev edinmiştir” sözleriyle platformun önemi vurgulandı.

Tıbbın Sanatına Aşık Gençler İle

Tıbbın bir sanat olduğunu ve biyomedikal alanının da bu sanatın bir parçası olduğunu düşünen gençler, Genç Medikalog adı altında toplanarak faaliyetlerine yeni dönem içerisinde devam edecek. Platformun Ankara Yerel Kurulu Kurucusu ve Başkanı Büşra Nur Yeşilyurt: ‘’ Birçok gençlik programına katıldım. Çoğu programda birçok tecrübe edindim, yeni arkadaşlıklar kurdum, özgüvenim arttı. Dolayısıyla Genç Medikalog platformu olarak, Genç Medikalog gönüllü üyelerini bazı gençlik projelerine temsilci olarak gönderiyoruz. Bizler sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak, fayda sağlamayı amaçlayan bireyler olduğumuzu düşünüyoruz. Akranlarımızın da kendilerini geliştirmelerini istiyoruz” dedi.

Dönüm Noktası

Genç Medikalog platformunu temsilen İzmir’de gerçekleştirilen Genç Bak-İŞ projesine katılan M. Nezih Aydın: “Genç Medikalog platformundan bir proje haberi aldım. Neden olmasın diyerek başkanlarımız ile irtibata geçtim. İzmir’de platformumuzu temsilen projeye katılmaya hak kazandım. Platformda bilmediğim birçok bilgi edindim, birçok arkadaş edindim. Şuan mesleki alanda da sivil toplum içerisinde kendimi geliştirmek istiyorum. Genç Medikalog sayesinde kendimi keşfettiğimi düşünüyorum” diye konuştu.

11 İlden Genç

Platformun İstanbul Yerel Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Başal: “Yeni gelişen bir platform olarak, 11 ilden temsilci arkadaşlarımızla bir arada olmanın gururunu yaşadık. Arkadaşlarımızın heyecanı ve ilgisi bize daha da güç kattı. Kilometrelerce yol kat

ederek bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine yürekten teşekkür ederim” dedi. Genç Medikalog, yeni dönemde 11 ilde tanıtım faaliyetlerine başlayacak. Platformda gönüllü olmak isteyen gençler, internet siteleri üzerinden üye olabilecekler. Genç Medikalog; İstanbul, Ankara, Antalya, Tokat, Afyon, Karabük, Düzce, Denizli, Zonguldak, Kayseri ve Samsun’dan toplantıya katılan tüm üyelerine yürekten teşekkür etti. Aynı zamanda desteğini esirgemeyen Ankara Yenimahalle Gençlik Merkezi çalışanlarına da teşekkürlerini sundu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It