21 Nisan 2015

Fizik tedavi cihazlarında önemli bir firma: AcarMed

Fizik tedavi cihazları ve sporcu sağlığı cihazları alanında tanınan bir firma olan AcarMed, modern cihazları Türkiye’deki hastanelerin hizmetine sunuyor.

 

AcarMed Tıbbi Malzeme San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Acar, faaliyetleri hakkında sorularımızı cevaplandırdı:

AcarMed kaç yılında kuruldu? Faaliyet alanlarınızdan biraz bahseder misiniz?

2006 yılında kuruldu. Ancak sektörel geçmişimiz çok eski yıllarca sektörümüze hizmet verdik. 2006 yılında firmamızın ticari ünvanını markalaşmak adına Acarmed olarak değiştirdik. Sektörel bayilik ve distribitörlüklerimizle, dünya markası tedarikçi firmalarımız ile tüm Hastane, tıbbi malzemeleri alanında yıllarca arka planda kalarak ülkemizdeki birçok tedarikçi firmalara ürün temin ettik.

 

Fizik tedavi cihazları ve sporcu sağlığı cihazları alanında tanınan bir firmasınız. Bu alandaki ürünleriniz neler?

En güçlü olduğumuz alan 40 yıllık dünya markası olan Zimmer Medizinsystem’in bayisi ve Türkiye distribitörüyüz. Çok geniş fizik tedavi, sporcu sağlığı ürün yelpazesine sahibiz. Ultrason, elektroterapi, vakum, lazerterapi, cryo terapi, tens cihazı, eswt, koşu ve egzersiz bantı gibi birçok profesyonel eksersiz aletleri mevcuttur.

 

Distribütörlüklerinizden biraz bahseder misiniz?

Türkiye distribütörlüğümüze her geçen gün yeni firmalar katıyoruz ve büyüyoruz. Bunlar sırasıyla; Alman Zimmer Medizinsystem: Fizik tedavi ve Sporcu sağlığı ürünleri, İsviçre Ability: Robotik rehabilitasyon cihazı, Polonya Medeninmed: Hidro terapi ve Auga terapi cihazları, İspanyol Optomic: Jinekolojik muayene masaları, kolposkop ve flexibile olmak üzere endoskopik görüntüleme sistemleri, İmaging: Ultrason ve Eko cihazları, Taşınabilir röntgen cihazları.

 

Almanya’da bir firmanız var. AcarMed GmbH’ın faaliyetleri neler?

Acarmed GmbH 1991 yılında Almanya’da kuruldu. 24 yıllık birikim ile görüntüleme sistemleri, ameliyathane, erişkin ve çocuk yoğun bakım, kadın doğum, KBB, Nöroloji, Kardiyoloji cihazlarında dünyanın en önde gelen markaları ile anahtar teslimi hastane projelerine dünyanın birçok ülkesine bürolarımız ve partnerlerimiz ile birlikte hizmet veriyoruz.

 

Türkiye genelinde nasıl bir satış politikası izliyorsunuz? Bayileriniz var mı?

Evet bayilerimiz vasıtasıyla ile bir çok hastanede ürünlerimiz var. Ancak 2014 yılından itibaren bayilerimizin yanı sıra profesyonel satış kadromuz ile birlikte Acarmed olarak satışa ve firmamızı tanıtmaya başladık. Hedefimiz bayilerimize güç katarak markalaşmak ve ön plana çıkmak.

 

Türkiye genelinde fizik tedavi rehabilitasyon merkezlerinin sayısının artmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Birçok yönden değerlendirmek lazım ama asıl olan bakış açısı şu olmalı; Her geçen gün merkezlerin çoğalması kalite hizmet ve teknolojinin ülkemize dünya ile aynı anda entegrasyonu ve bununda hasta hizmetine sunulması halkımız açısından önemli kazanım. En son teknolojik ürünlerin hizmetlerinde olması çok önemlidir diye düşünüyorum. Pazarın büyümesi rekabetin ve kaliteli ürünlerin de ülkemize gelmesi demektir.

 

Referanslarınızdan biraz bahseder misiniz?

Referanslarımız arasında hem kamu, hem özel hastane ve tıp merkezleri var. Bunlar; Medikal Park Hastaneleri, Acıbadem Hastaneleri, Bahat Hastaneleri, Ethica İncirli, Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi, Şafak Hastaneleri, Antalya Yaşam, Antalya Can, Erdem Hastaneleri, Andromed, Medibafra Hastanesi, Estemed, Myclinic, Bursa Bahar Hastanesi, Gazparow Hospital Omsk RU, Azadi Hospital Kerkük IR, Göksoy Fizik Tedavi Merkezi. Eyüp Devlet Hastanesi, Bakırköy Devlet Hastanesi, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi, Kocaeli Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Bahar Hastanesi Bursa.

 

expoMED Fuarı’na katıldınız. Fuar nasıl geçti?

Çok fayda sağladı. Birçok bayilikler oluşturduk, kendimizi bayilerimize ve müşterilerimize daha iyi ifade etme imkânı bulduk. Birçok satış ve sözleşme gerçekleştirdik. Yurt içinde ve yurt dışından gelen müşterilerimiz ile direk temas sağlayarak birçok yeni projelere imza attık.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It