13 Nisan 2015

Dijital Teknoloji Servisi’nden Mobil Teknik Servis Hizmeti

DTS, yetişkin uzman mühendis ve teknisyenler ile en üst teknolojik düzeyde ki test cihazları sayesinde, cihazları marka ve model gözetmeksizin tamir edebilmekte.

 

Delta Trade Company (DTC) bünyesinde kurulan ve hastanelerde kullanılan tıbbi cihazlarda marka-modelden bağımsız, orijinal yedek parça destekli bakım-onarım işleri yapan Dijital Teknoloji Servisi (DTS) Ltd. Şti., hizmetleriyle dikkat çekiyor. Tıbbi cihaz bakım hizmetlerinin yanında biyomedikal kalibrasyon eğitimleri, biyomedikal cihazlarda envanter yönetimi ve tıbbi cihazlarda kullanıcı eğitim hizmetleri de veren DTS, yetişkin uzman mühendis ve teknisyenler ile en üst teknolojik düzeyde ki test cihazları sayesinde, cihazları marka ve model gözetmeksizin tamir edebilmekte. DTS, sağlık sektöründeki hızlı büyüme sonucunda ortaya çıkan teknik servis hizmetlerinde arızalı cihazın günler süren tamir sürecinde yaşanan gecikmeler ve bunun sonucunda ortaya çıkan maddi-manevi kayıpların önlenebilmesi için hastaneleri memnun edecek yenilikçi bir hizmet olan Mobil Bakım-Onarım ve Kalibrasyon hizmeti de veriyor. Delta Trade Company-Acendis Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin, “Dijital Teknoloji Servisi olarak biz, hızla değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip etmekteyiz. Arıza meydana gelen herhangi bir tıbbi cihazın yerinde tamiri mümkün olmadığı durumlarda cihazın firmaya gönderilmesi, arızanın giderilmesi ve tekrar geri gönderilmesinde geçen süre hastaneye maddi ve manevi kayıp getirmektedir. DTS Bakım-Onarım ve Kalibrasyon aracı ile arızalı cihazların onarımları mobil teknik araç içerisinde yapılarak hem süre hem de maliyet bakımından hastanelerin bütçelerine katkı sağlamaktadır” dedi. Avrupa ve Asya’ya yayılmış yaygın tedarikçi ağları sayesinde tüm üreticiler ile iş birliği içerisinde olduklarını belirten Şahin, “Uygun fiyat ve hızlı teslimat sayesinde marka ve model gözetmeksizin verdiğimiz teknik servis hizmetimize en önemli destek olan yedek parça kullanımı firmamızı diğer servis firmalarından ayırmaktadır. Tıbbi cihazlardan alınan verimli sonuçlar tedavi sürecini ve kalitesini etkilemektedir. Bu kalite ve verimi elde etmek tıbbi cihazların, periyodik koruyucu bakımlarına, kalibrasyon ölçümlerine ve uygun kullanımına bağlıdır. Kalibrasyon ekibi yaptığı çalışmalarda cihazda arızaya neden olabilecek kullanımları, hasarlı aksesuarları, biyomedikal yetkililerine detaylı olarak rapor sunmakta ve önleyici faaliyetlerin alınması konusunda hastaneye destek olmaktadır. Bakım-Onarım ekibi yaptığı çalışmalarda uluslararası standartlara uygun olarak cihazların periyodik koruyucu bakımlarını yapmaktadırlar” diye konuştu.

Şahin, neden onarım kalibrasyon hizmeti alınması gerektiğini ise şöyle özetledi: Sürekli gelişen ve daha da karmaşıklaşan tıbbi cihaz teknolojisi; Birbirine benzer cihazlar üreten üreticiler; Cihazların göreceli olarak pahalı olması ve genelede kısıtlı imkanlar ile bu cihazlara sahip olmak durumunda kalınması; Sağlık kuruluşlarının sofistike organizasyonel yapısı nedeniyle cihaz alımı sırasında uyulması gereken çok prosedür olması ve bu nedenle zaman zaman teknik önceliklere hakettiği önemin gösterilmemesi; Bazen cihazın durumunun hasta potansiyeli üzerindeki etkilerinin göz ardı edilmesi; Cihaz sahibi olmanın bedelinin yalnızca satın alırken ödenen cihaz fiyatı ile sınırlı olduğu yanılgısına kapılmamak (montaj, koruyucu bakım, teknik servis, tamir, kalibrasyon, yedek parça, aksesuar, sarf malzemesi  ve operasyon maliyetlerinin ayrıca düşünülmesi gerekliliği…); Cihazın kendisini amorti edeceği hasta potansiyeli ve süreyi hesap ederken çeşitli kurumlar tarafından karşılanan bedellerin ödenmesindeki zorluk ve prosedürlerdeki karmaşıklık; Sağlık kuruluşlarının sürekli olarak bir değişim ve gelişim içinde olmaları; ve Sağlık kurumlarının harcamalarının bir disiplin altında tutulmasının zorlukları.

DTS’nin hizmet çözüm paketleri de şöyle: ISO Paketi, Biyomed Paketi, Destek Paketi,

Klinik Paketi, Cihaz paketi, Medikal Paket, Doktor Paketi, Sigorta Paketi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It