21 Mayıs 2017

Diabeter 2017 yılı Değer Bazlı Sağlık Hizmeti Ödülünü kazandı

VBHC_Prize_2017_uitreiking_560_Diabeter.jpeg.560x0_q85

Hollanda’da çocuklarda ve genç yetişkinlerdeki tip 1 diyabetin tedavisinde uzmanlaşmış bir klinik ağı olan Diabeter, Avrupa Değer Bazlı Sağlık Hizmeti Merkezinin teşvik ödülü olan 2017 yılı Değer Bazlı Sağlık Hizmeti Ödülünü kazandı. Bu ödül, 2006 yılında kurulduğundan bu yana Diabeter’in izlediği hasta değerine yönelik yaklaşımın tanınmasıdır. VBHC (Value- Based Healthcare / Değer Bazlı Sağlık Hizmeti) Ödülü, Değer Bazlı Sağlık Hizmeti’nin kurucusu olan Harvard Profesörü Michael Porter tarafından verildi.

Diabeter e-sağlık, diyabet teknolojisi ve kendi kendine tedavi desteği alanlarına odaklı kapsamlı ve bireyselleştirilmiş bakım sağlamaktadır. Diabeter 2017 VBHC Ödülünü yüksek hasta angajmanı, Profesör Porter’in Değer Ajandasının tüm yönlerinde mükemmel klinik sonuçlar ve güçlü bir ilerleme örneği oluşturması nedeniyle aldı. Yalnızca Hollanda pazarına odaklanmakla kalmayan Diabeter bu modeli jüri tarafından yüksek düzeyde tanınan diğer ülkelere götürmek için yaygın bir uluslararası işbirliği ağından yararlanmaktadır.

Diabeter’in kurucuları olan Dr. Veeze ve Dr. Aanstoot nitelikli ve uygun fiyatlı sağlık hizmetlerine yönelik çalışmalarda kullanılmak üzere bu çığır açan metodolojinin mucidi olan Prof. Porter’dan 2017 Değer Bazlı Sağlık Hizmeti ödülünü aldı.

VBHC Ödülü gerçek sonuçlar, gerçek bağlantılar ve tek ortak dil açısından mükemmel hasta değeri oluşturulmasında temelde yeni bir düşünce yolu benimseyen projeleri ödüllendirmektedir. Her yıl bir mükemmel girişim, bu çalışmayı ve tüm başvuru sahiplerini birçok açıdan güçlendiren prestijli bir ödül olan VBHC Ödülü ile ödüllendirilmektedir. VBHC Ödülünü kazanan, ünlü bir jüri tarafından seçilmekte ve ödülü VBHC tarzı düşünme alanında dünya lideri olan, onursal başkan Harvard Profesörü Michael Porter tarafından verilmektedir.

“Bu, mükemmel klinik sonuçlar ile kabul edilebilir maliyetler, yenilikçi hasta dostu süreçler ve yüksek kaliteli entegre sağlık hizmetleri arasında bağlantı kurduğumuz gerçeğinin tanınmasıdır. Bu ödül ile motivasyonu iyice artan Diabeter ekibi daha da güçlenmiştir ve oluşan itici güç ile hastalarımız için daha yoğun şekilde çalışacaktır!” diyor kurucu ortak ve direktör Dr. Aanstoot.

Nisan 2015’te, Medtronic Diabeter kliniklerini devraldı. Diabeter bünyesindeki klinik kararı tam bağımsız duruma getiren Medtronic Hollanda’da ve dünya genelinde diyabetli hastalar için değer bazlı sağlık hizmetlerinin ve entegre bakım modellerinin daha ilerletilmesine katkıda bulunmaktadır.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It