22 Mart 2020

Çapa Medikal’den örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

Medikal News Mart 2020 Sıralı-11 

Çapa Medikal ailesi, üniversite hastanelerine bağışlanmak üzere toplam 10.000 adet FFP2 standartlı koruyucu maske tedarik etti.

Çapa Medikal’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Kamuoyunun dikkatine;

Tüm dünyayı etkisine alan Corona (COVID-19) virüsü ile mücadelede, ülke genelindeki tüm sağlık personelinin güvenliği ve sağlığı en büyük önceliğimiz olmalıdır. Salgın mücadelesinde halkımızın sağlığı için var gücüyle çalışan sağlık personellerinin FFP2-3 veya N95 tipi maskeler ile korunması zorunluluktur. Sağlık personelinin bu ürünlere kolayca ve sorunsuz biçimde ulaştırılması başta biz sektör paydaşları olmak üzere hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.

 

Çapa Medikal ailesi olarak, üniversite hastanelerine bağışlanmak üzere toplam 10.000 adet FFP2 standartlı koruyucu maske tedarik etmiş bulunmaktayız. Ülkemizde faaliyet gösteren başta aynı sektörü paylaştığımız özel şirketler olmak üzere vakıf, sivil toplum örgütleri, özel kurum ve kuruluşlarından da aynı duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz.

 

Önemle hatırlatmak isteriz ki bu ürünlerin sağlık personeli tarafından rahatlıkla ulaşılabilir olması hepimizin sağlığı için zaruridir. Sağlık personellerinin söz konusu ürünlere ulaşmada yaşayacağı en ufak aksaklık geri dönülmesi imkânsız sonuçlara sebebiyet verebilecektir. Bu sebeplerle ürünlerin gereksiz yere stoklanmaması, fahiş fiyatlara satılmaması ve imkanlar dahilinde sağlık kuruluşlarına gerekli desteklerin yapılmasının vatandaşlık görevimiz olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Vatandaşlarımıza zorunlu haller dışında dışarı çıkmamak suretiyle sağlık tedbirlerine azami ölçüde uymalarını hatırlatır, dünyanın ve ülkemizin yaşadığı bu zorlu dönemi, hep birlikte sağduyu ile atlatacağımız inancıyla, sağlıklı günler dileriz.

 

ÇAPA MEDİKAL AİLESİ

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It