14 Nisan 2017

Bıçakcılar yenilikçi ürünlerini expomed Eurasia Fuarı’nda tanıttı

bıcakcılar 1

 

Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında 58 yıldır öncülük eden Bıçakcılar, 30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen expomed Eurasia’da yer aldı. 23. kez kapılarını açan expomed Eurasia Fuarı’na düzenli olarak katılan Bıçakcılar’ın standı her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın farklı bölgelerinden gelen firmalar tarafından ziyaret edildi. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz de Bıçakcılar standını ziyaret ederek CEO Sadrettin Dai’den ürünler hakkında bilgi aldı.

Surgiline 3000 Ameliyat Masası

Bıçakcılar’ın fuardaki standında yenilikçi ürünleri tanıtıldı. Bıçakcılar Surgiline 3000/3000A Ameliyat Masası ise öne çıkan ürünler arasında yer aldı. Bıçakcılar güvencesiyle satışa sunulan Surgiline 3000’in tasarımında hasta ve kullanıcının güvenliği ön planda tutuldu. Ameliyatlarda hastalara verilen değişik pozisyonlar göz önüne alınarak projelendirilen Bıçakcılar Surgiline 3000 Ameliyat Masası’nın üretiminde ameliyathane koşullarına uygun paslanmaz çelik ve yüksek nitelikli girdiler kullanıldı. Elektrohidrolik özellikli olarak tasarlanan Bıçakcılar Surgiline 3000 ameliyat masasının hareketleri kablolu el kumandası yardımıyla sessiz ve titreşimsiz olarak yapılıyor. El kumandasının arızalanması durumunda şase üzerinde bulunan acil müdahale butonları yardımıyla el kumandasındaki tüm fonksiyonlar yapılabiliyor. 1959 yılından bu yana medikal sektörde hizmet veren Bıçakcılar A.Ş. başta İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda ve İspanya gibi Avrupa’nın gelişmiş ülkeleri olmak üzere Tunus ve Mısır gibi Afrika ülkeleri ile Endonezya, Filipinler gibi Uzakdoğu ülkelerine ihracat yapıyor.

1959’dan beri üretiyor…

Türkiye medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü bir rol üstlenen Bıçakcılar A.Ş., akıllı, yenilikçi, güvenli ve çevre dostu tıbbi cihazlar üreterek ve tedarik ederek iş ortaklarına maksimum fayda sağlamayı hedeflemekte. 100’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar, 57 yıldır Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üretimi gerçekleştiriyor. Son teknoloji ile donatılan 31 bin metrekare üzerine kurulu İstanbul Esenyurt Üretim Merkezi’nde kaliteli üretim ve üstün hizmet anlayışıyla üretim yapan Bıçakcılar, 900’ü aşkın çalışan ve Türkiye genelinde 6 bölge müdürlüğü düzeyinde yaygın satış ağıyla hizmet vermekte. Bıçakcılar tek kullanımlık ürünler ve tıbbi cihaz alanında Türkiye’de 200 milyon adet üretim yapmaktadır. Avrupa, Afrika ve Asya bölgelerine ihracatı olan Bıçakcılar, Batı Avrupa pazarlarında sonda-kateter grubunda pazarın önde gelen firması konumunda. Bıçakcılar, tek kullanımlık steril tıbbi ürünlerden, ameliyat masa ve lambaları gibi tıbbi cihazlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler sunmakta.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It