19 Şubat 2021

“beniMSesim” podcast serisi 28.500’ü aşkın dinlenmeye ulaştı

1613638665_beniMSesim

Multipl Skleroz (MS) hastalarına destek olmak ve hastalıkla ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle “beniMSesim” podcast serisi hayata geçirilmişti. Türkiye’nin MS hastalığı üzerine ilk podcast serisi olan beniMSesim ile MS hastaları ve hasta yakınlarına her kanaldan ulaşılması, hastalıkla ilgili doğru bilgilerin aktarılması ve ihtiyaç duyabilecekleri konularda onlara destek olunması hedeflendi. Spotify ve Karnaval’da 28 bölümden oluşan beniMSesim podcast serisi toplam 28.500’ü aşkın dinlenmeye ulaşarak büyük başarı elde etti.

Novartis’in 2013 yılında MS hastaları ve yakınları için hazırladığı Yol ArkadaşıMSın platformu kapsamında başlatılan beniMSesim podcast serisinin moderatörlüğünü Yekta Kopan üstlendi. Türkiye’nin dört bir yanından 56 MS uzmanı ve 7 farklı uzmanlık alanından konukların ağırlandığı podcast serisinde MS hakkında genel bilgiler, MS ve tipleri, MS ve Covid-19, MS ve uyku, MS ve çocuk, MS ve kadın, MS ve aşılar gibi daha pek çok konu ele alındı.

beniMSesim podcast serisiyle MS hastalığı hakkında hem toplumu hem de hastaları bilinçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Türkiye Multipl Skleroz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Melih Tütüncü sözlerine şöyle devam etti: “MS hastaları ve yakınlarının ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız dijital farkındalık projemiz beniMSesim podcast serisiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki MS hastalarının sesi olduk. Spotify ve Karnaval’da beniMSesim kanallarından yayınlanan podcast serisi toplam 28.500’ü aşkın dinlenmeye ulaştı. MS umutsuz bir hastalık değildir. Erken tanı ve tedaviyle hastaların yaşam kalitesini yükseltmek mümkündür. Umutlarını kaybetmemeleri için her kanaldan MS hastalarına ulaşmaya çalışıyor, özellikle pandeminin yarattığı mecburi mesafeleri bu vesileyle kısaltmaya çabalıyoruz.”

MS hastalığı konusunda farkındalığı artırmanın önemine vurgu yapan Novartis Nöroloji İş Birimi Direktörü Fatih Sarıöz, “Yol ArkadaşıMSın platformu kapsamında hayata geçirdiğimiz ve içeriklerini MS hastaları ve yakınlarının yorumları ve ihtiyaçlarına göre oluşturduğumuz beniMSesim podcast serisinin elde ettiği başarıdan mutluluk duyuyoruz. Biz Novartis olarak, hastaların ve hasta yakınlarının hayatlarına değer katma taahhüdüyle yola çıkarak her zaman onların yanlarında olacak projeler geliştiriyoruz. Pandemi sürecinde daha fazla MS hastasına ulaşmak üzere Yol ArkadaşıMSın Instagram hesabını açtık. MS hastaları ve yakınları Yol ArkadaşıMSın Instagram sayfasından gündeme, genel yaşama, tanıdan beslenmeye, sağlıklı yaşamdan iş hayatına kadar pek çok konuda içeriğe ulaşabiliyor. Yine geçtiğimiz sene, 30 Mayıs Dünya MS Günü kapsamında mayıs ayı boyunca MS hastalığına dikkat çekmek için online toplantılarda kullanmak üzere MS temalı arka plan görselleri ve Instagram filtreleri tasarladık. Instagram’ın hikâye özelliği için hazırladığımız filtrelerle, MS hastaları ve yakınlarının zorlu yolculuğuna dikkat çekerek bu süreçte yalnız olmadıkları vurguladık. İki projemiz de oldukça başarılı oldu. MS hastaları ve hasta yakınlarıyla iletişimimizi güçlendirmeye ve onlara destek olmanın yeni yollarını aramaya devam edeceğiz” dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It