27 Mart 2018

Astım ve KOAH tedavisi alanındaki önemli araştırmacı Prof. Dr. Alberto Papi Türkiye’ye geldi

Alberto_Papi_2

Tıp camiasında Astım ve KOAH alanlarında önemli araştırmacılardan biri olan Prof. Dr. Alberto Papi, AstraZeneca Türkiye tarafından düzenlenen hekimlere yönelik “KOAH’ta Tehlikenin Farkında Mısınız?” toplantılar serisi için Türkiye’ye geldi. Beş gün boyunca İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana’da hekimlerle buluşan Alberto Papi, KOAH tedavi yöntemlerindeki son gelişmelere ve göğüs hastalıkları alanındaki farklı tedavi yaklaşımlarına değindi.

 

İtalya Ferrera Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı, Avrupa Solunum Derneği (ERS) Enfeksiyon Grubu Sekreteri ve Avrupa Alerji Derneği Astım Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alberto Papi, AstraZeneca Türkiye tarafından düzenlenen “KOAH’ta Tehlikenin Farkında Mısınız?” etkinlikleri kapsamında hekimlerle buluşmak üzere Türkiye’deydi. Papi, beş gün boyunca İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana’ da düzenlenen 13 toplantıda hekimlerle buluşarak, GOLD Strateji Dokümanı’nın güncellenmesinden sonra göğüs hastalıkları camiasında hissedilen konsensus eksikliğini ve tedavi yöntemleri konusundaki karmaşayı gidermek üzere söyleşilere katıldı. Papi, katıldığı toplantılarda hekimlerle bir araya geldi. Ayrıca İzmir’den yapılan canlı yayın aracılığıyla tüm Türkiye’den toplantıya katılan hekimlerle buluştu.

 

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Serkan Barış, Prof. Dr. Alberto Papi’nin göğüs hastalıkları ve özellikle KOAH konusundaki öncü yönünü ve bu alandaki ihtiyaçları şöyle özetledi: “Hepimizin bildiği üzere, GOLD Strateji Dokümanı güncellendikten sonra, göğüs hastalıkları camiasında KOAH tedavi yöntemleri konusunda bir konsensus oluşmamıştır. Profesör Papi’nin bu ziyareti, akıllardaki bu karmaşayı gidermek ve hem akademisyen hem de klinik düzeyde konuya son noktayı koymak için önemli bir nitelik taşıyor. Papi’nin ziyareti ve konuşmalarının, bu alanda çalışan Türk hekimleri için faydalı olacağını düşünüyorum.”

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It