23 Mayıs 2020

Align Technology, Exocad’i bünyesine kattı

align_exocad

Align Technology, dental bilgisayar destekli dizayn ve üretim (CAD/CAM) yazılımları pazarında lider olan ve 150’den fazla ülkedeki geniş müşteri ortağı ve satıcıları aracılığıyla dental laboratuvarlara ve dental uygulamalara tam entegre iş akışları sunan özel şirket Exocad Global Holdings GmbH’i satın aldığını duyurdu.

 

Exocad’in satın alımı, Align’in dijital platform erişimini, orto-restoratif ve kapsamlı diş hekimliğini kolaylaştırmak için uçtan uca dijital platform iş akışında restoratif ihtiyaçları ele alan teknolojiler ekleyerek genişletiyor. Align Technology bu satın almayla ayrıca, Exocad’in restoratif dişhekimliği, implantoloji, rehberli cerrahi ve gülümseme tasarımı alanlarındaki uzmanlığını portföyüne katıyor. Align’ın Invisalign ve iTero dijital çözümleri, laboratuvarda ve hasta başında yeni ve çok disiplinli diş hekimliğine zemin hazırlıyor. Exocad aynı zamanda 200’e yakın ortağı ve dünya çapında 35.000’den fazla lisansı ile Align’ın dijital diş hekimliğindeki platform erişimini arttırıyor.

 

Bu duyuru hakkında Align Technology Başkanı Joe Hogan, “Exocad’in satın alımı iki şirketin 2017’de başlayan iş birliği için gereken doğal bir adım. Yolculuğumuzun sıradaki aşamasında dijital diş hekimliğinin evrimini sürdürmek için heyecanlıyız. Exocad’in vizyoner kurucuları Till Steinbrecher ve Maik Gerth ve onların tecrübeli yazılım ekibi, teknolojik kabiliyetimizi geliştirecek ve gelecek dijital yenilikleri sağlayacak. Birlikte Exocad’in dental CAD/CAM endüstrisindeki kilit teknoloji sağlayıcısı konumunu genişleteceğiz ve şirketin temelini oluşturan açık ve entegre bir yaklaşımla kesintisiz inovasyon sağlayacağız’’ dedi.

 

Exocad operasyonlarını olduğu gibi sürdürmeye devam edecek. Exocad ayrıca, paydaşlar ve tüketicilerden oluşan geniş ekosistemini desteklemeyi ve donanımdan bağımsız yazılım çözümleri sağlamayı sürdürecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It