29 Kasım 2018

Acil ameliyat ihtiyacı olan 3.680 hastaya şifa olduk

lıv tolga 2

 

Özel Hastaneler Gece Müdürleri Birliği Başkanı ve İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi Gece Müdürü Tolga Güler, son 1,5 yılda “Acil ameliyat ihtiyacı olan 3.680 hastaya şifa olduk” dedi. Birliğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Güler, “Amacımız, problemlerin ve aksamaların olduğu her konuda, ortaya çıkabilecek yeni oluşumlar ve yeni fikirler yaşanılan tüm aksaklıkların ilerisinde olumsuz geri bildirimlerin önüne etkili bir set oluşturmaktadır. Gelişmiş olan ülkemizde de birçok sosyal amaçlı toplulukların var oluşu, milletin problemlerinin yaşanmasına değil, onlara bir noktada ışık olmaktadır. İstanbul’da topluma ışık tutan en büyük sosyal yapı, kuruculuğunu da bizlerin oluşturduğu Özel Hastaneler Gece Müdürleri Birliği’dir. Amacımız; Tekirdağ’dan, Gebze’ye kadar 18 milyon nüfusu oluşturan, büyük bir kitleye, hem Yoğun Bakım süreçlerinde hem de tüm cerrahi hastaların da birbiri ile Whatsapp grubu üzerinden iletişime geçip, bekleyen hastalara yer bulmaktadır” dedi.

 

Özel Hastaneler Gece Müdürleri Birliği’ni 12 Nisan 2017’de kurduklarını ve şu anda 220 üyeye ulaştıklarını anlatan Güler şunları söyledi: “Özel Hastaneler Gece Müdürleri yapısı, bu zaman zarfı içerisinde çoğunluğu genel yoğun bakım olmak üzere, bekleyen ve Acil Ameliyat ihtiyacı olan toplam 3.750 hastanın 3.680 tanesinin uygun en yakın sağlık kuruluşunda yer ayarlayıp transferini gerçekleştirmiştir. Bu grubun üyesi olan tüm gece müdürleri arkadaşlarımız doktor ile hastayı tedavi noktasında bir araya getirmek niyetiyle, mağduriyetlerin, masumiyet içerisinde çözülmesi, kendilerine topladıkları manevi birikimleridir. Bundan sonraki süreçte sınırlarının sadece İstanbul veya çevresi olmayacağını, ülkemizin tüm hastanelerinde aynı görevi yapan emekçi tüm gece müdürlerini de içine alarak bekleyen her hasta için süreçlerin hızlı olmasını sağlamaktır. Üstad Nazı Hikmet’in dediği gibi, “İnsan denizin olmadığı yerde, umut adına martı olmalı…” Tabi ki bu amacımızı gerçekleştirmek için de durmadan çalışmak ve emek vermek lazımdır, öyle ki mührümüz sağlam olsun. Diğer üstad Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi, devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım…”

 

“İnanarak ve gönülden severek yaptığımız her işin arkasında, birbirimize olan güven ve sadakat gelmektedir” diyen Tolga Güler sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabi ki işbirliği ile çıktığımız bu gönül yolunda en başından beri bizlere en büyük desteği veren sektörün çok kıymetli, çok saygın ve tecrübesinin yanında hiç durmadan mücadele veren Prof. Dr. Melih Bulut hocamıza da şükran ve minnettarız. Başkanlığını benim yürüttüğüm yönetim kurulumuz şu isimlerden oluşmaktadır: Başkan Yardımcısı Silivri Medical Park Hastanesi’nden Selahattin Arkaz, 2.Başkan Yardımcısı Beylikdüzü Kolan Hastanesi’nden Mehmet Can Kumanlı, Maslak Acıbadem Hastanesi’nden Ferdi Erdoğan, Batı Bahat Hastanesi’nden Mevlüt Biricik, Şişli Memorial Hastanesi’nden Veysel Özkaya, Baypark Hastanesi’nden Murat Kaynak, Maslak Acıbadem Hastanesi’nden Fatih Evci, Bağcılar Medipol Hastanesi’nden Taner Gömlekli, Kadıköy Medicana Hastanesi’nden Erkan Tanyeri, Medicine Hastanesi’nden Özgür Pepe, Bilgi Hastanesi’nden Esma Sezen ve Batı Bahat Hastanesi’nden Pınar Canlar.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It