23 Kasım 2017

AbbVie’ye “Dünyanın En İyi İşvereni” Ödülü

Dr.-Mete-Husemoglu---AIFD

Global biyofarma şirketi AbbVie, Great Place To Work Enstitüsü® tarafından düzenlenen ‘’Dünyanın En İyi İşverenleri 2017’’ araştırmasında ödüle layık görüldü. 6.600 şirketten 10 milyon çalışanın katılımıyla düzenlenen küresel araştırmada liderlik, kurum kültürü ve güven gibi kriterler değerlendiriliyor.

Great Place to Work Enstitüsü® dünyada 36 yıldan bu yana 56 ülkedeki en iyi işverenleri ödüllendiriyor. 6.600 şirketten 10 milyon çalışanın katıldığı küresel araştırmada AbbVie “Dünyanın En İyi İşvereni Ödülü”ne layık görüldü. AbbVie Türkiye’de bu yıl çalışmalarıyla Pharma’nın En İyi İşvereni Sektör Ödülünü ve Fırsat Eşitliği & Kadınların Desteklenmesi Ödüllerini almış, bunun yanı sıra 250-500 çalışan kategorisinde Türkiye’nin en iyi 2’nci şirketi seçilmişti.

Yenilikçi tedaviler sağlamak amacıyla dünyanın en ciddi ve karmaşık sağlık sorunlarına yönelik çözümler geliştirmeye odaklanmış global biyofarma şirketi AbbVie’nin Türkiye Genel Müdürü Mete Hüsemoğlu konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Bu başarı, AbbVie’nin yüksek insan odağının ve çalışan memnuniyetini önceliklendiren kültürünün bir göstergesidir. Great Place to Work® sonuçları bize şirketimizin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada bu alanda kaydettiği ilerlemeye ilişkin açık bir geri bildirim sağlıyor. Ortak bir vizyonla çalışmanın bizleri başarıya ulaştıran en önemli etkenlerden biri olduğunu düşünüyorum.”

AbbVie İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Tim Richmond “AbbVie’nin yüksek performans odaklı kültürü çalışanlarımızı harekete geçiriyor ve geliştiriyor. Çalışanlarımızın ortaya koydukları inovatif fikirler hastaların hayatlarında iz bırakacak tedaviler ve çözümler üretmelerini sağlıyor. Kültürümüzü oluşturmak üzere ayırdığımız zaman, kaynak ve enerjinin çalışanlarımız arasında en yüksek seviyede kendini göstermesi ve bunun ödüllendirilmesi çok gurur verici” dedi.

2017’de Avrupa’daki ‘En İyi Beş İşveren’den biri olan AbbVie, faaliyet gösterdiği diğer ülkelerden Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Norveç, Portekiz, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Hollanda ve Britanya’da da ödüle layık görüldü.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It