25 Temmuz 2018

GENTEK Medikal’den Şehir Hastaneleri İçin Anahtar Teslim Ameliyathane Çözümleri

DSC_7579r_pp

Ülkemizde ilk olarak sağlık sektöründe hayata geçirilen PPP Modeli, gerek kapsam gerekse sürekliliği ile büyük önem arz ediyor. GENTEK Medikal, PPP projelerinin de en güçlü medikal çözüm ortaklarından biri…

 

Her türlü kamusal mal ve hizmetin, özel sektörde faaliyet gösteren kurumlardan temin edilmesini kapsayan ve özellikle son yıllarda tüm dünyada geniş bir uygulama alanı bulan Kamu Özel İşbirliği (Public Private Partnership- PPP) Modeli ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor.

 

Enerjiden otoyola, hastaneden alt yapıya birçok alanda uygulanmakta olan PPP modelinin dünyada çıkış noktası İngiltere olmuş, bu model daha sonra başta ABD olmak üzere gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerde önemli bir “proje finansman yöntemi” olarak yaygınlaşmıştır.

 

Ülkemizde ilk olarak sağlık sektöründe hayata geçirilen PPP Modeli, gerek kapsam gerekse sürekliliği ile büyük önem arz ediyor. Hastane tesislerinin inşası, işletmesi ve yönetilmesi başlıkları altında değerlendirilen PPP modelinde, kira süresi boyunca özel sektör, kamunun arzu etmesi durumunda hizmet sağlayıcı olarak da çözüm ortağı olabiliyor.

 

Sağlık Bakanlığı’nın PPP modeli ile hedeflediği 40 bin nitelikli yatak kapasiteli 34 hastaneden Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri Şehir Hastaneleri açıldı. Bu yıl içerisinde de Eskişehir, Elazığ, Ankara’da açılışı yapılacak şehir hastaneleri için çalışmalar devam ediyor. Tüm bu projelerin gerçekleşmesinde sağlık sektörünün aktörleri olan medikal firmalar önemli birer çözüm ortağı olarak karşımıza çıkıyor.

 

GENTEK Medikal, PPP projelerinin de en güçlü medikal çözüm ortaklarından biri…

Sahip olduğu ürün grupları ve bünyesine kattığı tamamlayıcı yeni ürünler ile başta ameliyathaneler olmak üzere hastanelerin her alanda ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarına kaliteli, yüksek verimlilikte ve uzun süreli çözümler sunan GENTEK Medikal, PPP projelerinin de en güçlü medikal çözüm ortaklarından biri…

 

PPP Modeli ile hayata geçirilen ve açılışı yapılan Isparta ve Mersin Şehir Hastaneleri ile bu yıl açılacak Eskişehir Şehir Hastanesi’nde proje aşamasından başlayarak ilk ameliyatın gerçekleştirileceği güne kadar olan sürecin tamamında yer alan GENTEK Medikal, 35 yılı aşkın süredir Karl Storz’un Türkiye’de tek temsilcisi. Bu temsilciliğinin yanı sıra; Storz Medical AG, Medartis AG, Trumpf GmbH & Co. KG, Eswell, Medik Hospital Design GMBH ve Cook Medical, Lasser Needle firmalarının da Türkiye’de ki temsilciliğini yürütüyor.

 

GENTEK Medikal’in PPP modeli ile projelendirilen şehir hastaneleri için “anahtar teslim” olarak da adlandırılabilecek ameliyathane çözümleri bulunuyor. GENTEK Medikal Genel Müdürü Z. Lale Özpekel Beşevli gerek tamamlanan hastanelerde gerekse devam eden şehir hastaneleri projelerinde kendilerini ön plana çıkartan özelliğin, “tasarım aşamasından en uygun sistem seçimine, inşaat aşamasından ameliyathanede yapılacak ilk ameliyata kadar olan tüm uygulamaları sunabilmeleri “olduğunu ifade ediyor.

“Çözüm ortağı olduğumuz şehir hastanelerinde kullanıcı memnuniyetini, daha da önemlisi hasta ve kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde sağlamaya çalışıyoruz. “

PPP modeli ile hayata geçirilen projelerin uzun soluklu projeler olduğuna dikkat çeken Beşevli bu konudaki görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Dolayısıyla ilk yatırım maliyetleri kadar hizmetin sürekliliği ve satış sonrası hizmetler de oldukça önemli. Özellikle şehir hastanelerinde satış sonrası desteğin, kullanıcılar için satıştan, satılan maldan çok daha önemli ve değerli olduğuna inanıyorum. Bu nedenle de çözüm ortağı olduğumuz şehir hastanelerinde kullanıcı memnuniyetini daha da önemlisi hasta ve kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde sağlamaya çalışıyoruz. “

 

GENTEK Medikal, yüksek kalite, verimlilik, geliştirebilir tasarım ve hem hasta hem de kullanıcı güvenliğinin en üst seviyede tutulduğu ürünleri ile şehir hastanelerinin yatırımcıları için güçlü bir portföy sunuyor.

 

 

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It