23 Mart 2015

Laboratuvarlarda Hematoloji Testleri İçin En Yeni Teknoloji Siemens’ten

ADVIA 360 Sistemi, ADVIA 560 Sistemi ve ADVIA 560 AL Sistemi, küçük ve orta ölçekli laboratuvarlarda hematoloji testleri için en yeni teknolojileri sunuyor.

 

Siemens Sağlık Sektörü Diagnostik Bölümü, üç yeni ölçeklendirilebilir hematoloji sistemini tanıttı. ADVIA 360 Sistemi, ADVIA 560 Sistemi ve ADVIA 560 AL Sistemi, küçük ve orta ölçekli laboratuvarlarda hematoloji testleri için en yeni teknolojileri sunarken, daha büyük laboratuvarlarda ise destek sistemi olarak kullanılabiliyor. Güvenlik ve kolay kullanım için geliştirilen yeni ADVIA hematoloji sistemleri, kişiselleştirilebilir sonuç basımı ve açık veya kapalı tüp örnekleme tercihi gibi çeşitli özelliklerle iş akışını optimize etmeye ve yönetmeye yardımcı oluyor. Otomatik anti-pıhtılaşma ve temizleme prosedürleri, sonuçlarda güvenilirlik sağlamak için kullanılıyor. Otomatik bakım özelliğinin de eklenmesiyle birlikte, manuel prosedürler ve biyolojik tehlike ekspozürü azalıyor.

 

Saatte 60 kan örneği

Bu sistemler, saatte maksimum 60 kan örneği olmak üzere hızlı ve yüksek kalitede tam kan sayımı testleri sunuyor. Sistemin diğer özellikleri, manuel veya otomatik kalibrasyon prosedürleri opsiyonu; kesin ve güvenli numuneler için kapak delme fonksiyonu; çok dilli operasyon menüsü, laboratuvarlar arasında hasta verilerinin kolayca transferi ve kağıt tüketiminin azaltılması için çift yönlü LIS iletişimini içeriyor. Siemens Sağlık Sektörü Diagnostik Bölümü Hemostaz, Hematoloji ve Uzmanlık Birimi CEO’su Stefan Wolf şunları ifade ediyor: “Laboratuvardan laboratuvara değişken hematoloji test kapasitesi ile birlikte Siemens’in çözüm opsiyonları müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamada kritik önem taşıyor. Farklı test kapasitesine sahip laboratuvarların güvenilir, kullanımı kolay ve uygun maliyetli hematoloji çözümlerinden faydalanması için yeni ve zengin özelliklere sahip ADVIA hematoloji sistemlerini portföyümüze eklediğimiz için çok mutluyuz.”

 

ADVIA 360 Sistemi

Kompakt bir kullanım alanı olan ADVIA 360 Sistemi, küçük ölçekli laboratuvarlarda tezgah alanını kaplamadan güvenilir ve doğru sonuçları verimli bir şekilde üretmeyi sağlar. Bu sistem, üç-parça beyaz kan hücresi diferansiyeli ve 10 bin test sonuca kadar depolama kapasitesine sahiptir. Entegre etiket yazdırma özelliği, sonuçları raporlamayı kolaylaştırır.

 

ADVIA 560 Sistemi

ADVIA 560 Sistemi, küçük ve orta ölçekli laboratuvarlarda birincil hematoloji analizörü olarak, daha büyük laboratuvarlarda ise Siemens ADVIA 2120i Sistemi’nin destekleyicisi olarak kullanılır. Beş-parçalı beyaz kan hücresi diferansiyeli ve 100 bin test sonuca kadar depolama kapasitesi sunuyor. Bununla birlikte, her sonuçta iki saçılım ve iki histogram ile hastalıkla ilgili yorum yapmaya yardım eder. ADVIA 560 AL Sistemi, daha iyi iş akışı verimliliği ve gerçek bir “kolay geçiş” için, sistemin yan tarafından kolayca takılabilen opsiyonel bir otomatik yükleyiciyle otomatik numune almayı sağlıyor.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It