18 Aralık 2020

Johnson & Johnson Medikal ve TİTCK Türkiye’yi ISPOR’da temsil etti

ISPOR Logo

Johnson & Johnson Medikal Cihazlar ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Ortak Proje çalışmaları ile Türkiye’yi Avrupa’nın En Önemli Sağlık Ekonomisi Platformlarından Biri Olan ISPOR’da Beraber Temsil Etti!

TITCK logo

Her sene düzenlenen ve Avrupa bölgesinde İlaç ve Tıbbi Cihaz şirketlerinden pek çok firmanın katılım sağladığı uluslararası ISPOR (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research) kongresi bu sene 16-19 Kasım 2020 Tarihleri arasında online ortamda gerçekleşti.

jnj_Medical_Devices_Companies_logo_Vertical_rgb (002)

Johnson & Johnson Medikal Türkiye ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ‘Tıbbi Cihaz Takibi için Dijitalleşme Üzerine Tasarlanmış Bir Yatırım Örneği olan Ürün Takip Sistemi (ÜTS)’ ortak proje çalışmaları ile beraber katıldılar. Çalışmada, ÜTS’nin hasta ve kalite odaklı tasarımı ele alınarak bu dijitalleşme yatırımının sağlık sistemindeki faydaları tartışılmış olup, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)’ndan edinilen veriler kullanıldı.

 

Sunulan poster çalışmasında, Medikal Cihazların izlenebilirliği yolu ile hasta güvenliğini destekleyen bu sistemin büyük veri analizi ile daha etkili sağlık politikası iç görüleri planlanmasının önünü açtığı belirtilmiş ve Türkiye için başarı hikayesi olan proje, dünya ülkeleri tarafında örnek temsil etmiştir.

 

İlgili çalışmaya ilişkin poster, https://europe2020-ispor.ipostersessions.com/default.aspx?s=81-41-8B-78-50-95-D6-67-BD-3E-A0-23-95-C9-66-4A linkinden takip edilebilir

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It