6 Ekim 2016

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi yenilikçi GE Sağlık ekipmanları ile donatıldı

ge-yeditepe-1-dgs_igs_630_overview

Hastanelerin dijitalleşmesi ve hasta konforunun artması amacıyla önemli yatırımlar ve kapsamlı AR-GE çalışmaları yapan GE Sağlık, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nin sağlık ekipmanlarını sağlamak üzere önemli bir anlaşmaya imza attı. Yapılan anlaşma ile Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Sessiz MR teknolojisi, Sentetik MR, OneBeat Cardiac (tek kalp atımında kardiyak çekim), yüksek rezolüsyon ile HD görüntüleme kalitesi, Ultra Low Dose (düşük radyasyonlu çekim), EcoFlow (düşük akım anestezi uygulamasında hasta güvenliği), AoA (anestezinin yeterliliği ve uygunluğu), Füzyon Teknolojisi (MR görüntülerinin Ultrasonda analiz edilmesi) gibi gelişmiş teknolojik özelliklere sahip Radyoloji, Yaşam Destek ve Ultrason ekipmanları ile donatılacak. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi için yenilikçi bir yatırım niteliği taşıyan anlaşma dahilinde cihazların teslimi 2016 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacak. Anlaşma çerçevesinde, yıllık 140 bin hasta kapasitesine sahip Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nin ihtiyaçları belirlenerek kuruma tüm disiplinleri kapsayan özel bir ekipman paketi sunuldu. Bu kapsamda, Yeditepe’nin yeni hastane kampüsüne diagnostik görütüleme, yaşam destek çözümleri ve ultrason cihazları olmak üzere üç ana grupta yeni ekipman paketleri kurulması planlandı. GE Sağlık, hastanelerin dijitalleşmesi ve hasta konforunun artması amacıyla önemli yatırımlar ve kapsamlı AR- GE çalışmaları yapmaktadır.

Üst düzey görüntü kalitesi

Gerçekleşen işbirliği konusunda değerlendirmede bulunan Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan, “Yeditepe Üniversitesi’nin yeni hastanesinde birçok ilk gerçekleşiyor. Bölgedeki ilk ve tek intraoperatif-Sentetik MR cihazı alındı. Sentetik MR teknolojisi sayesinde beyin ameliyatları sırasında gerçekleştirilecek çekimler normalden çok daha kısa süreler içerisinde gerçekleştirilebilecek. Ayrıca hastaların en fazla şikayet ettiği yüksek ses problemi, Sessiz MR (Silent Scan) teknolojisi sayesinde minimize edilecek. GE firmasından aldığımız bilgisayarlı tomografi (Revolution CT) cihazı yine bölgedeki yüksek nabız ve aritmili hastalarda dahi tek atımda koroner BT anjiyografi yapabilen ilk cihaz olacaktır. Tomografi cihazlarındaki en önemli parametre olan yüksek doz, bu cihaz ile minimize edilirken, yüksek hassasiyeti sayesinde görüntü kalitesi üst düzeyde olacak. Dünyada ilk kez hastanemizin iç mimarisinde tüm yüzeyler anti-mikrobiyal özel bir teknoloji ile dizayn edildi. GE ile yaptığımız güzel işbirliği için tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz ” dedi.

Operasyonel verimlilik

GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin de, “Ülkemizin prestijli hastanelerinden Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında, sağlık endüstrisindeki yenilikçi teknolojiye sahip cihazlarımızı doktorların ve teknisyenlerin kullanımına sunmaktan gurur duyuyoruz. Endüstriyel internetin sağladığı avantajlarla birlikte hastaneleri daha dijital hale getirerek operasyonel verimliliğin artmasını destekliyoruz. Bunun yanı sıra, sessiz MR ve sentetik MR gibi teknolojilerle diagnostik teşhis kabiliyetinin artmasını ve hızlanmasını hasta konforundan fedakârlık etmeden mümkün kılmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

3T MR sistemi

Bölgedeki ilk intraoperatif 3T MR sistemi Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde olacak. GE Sağlık’ın Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’ne kuracağı sağlık ekipmanları arasında ameliyat esnasında kullanılacak ve ileri teknolojiye sahip intraoperatif 3T MR sistemi, Doğu ve Afrika Gelişen Pazarlar bölgesinde ilk ve tek olma özelliğine sahip. Bu sayede beyin tümöründen muzdarip hastalar için ameliyat esnasında tümör çıkarmanın başarısının kontrolü daha beyin kapatılmadan mümkün olacak.

Hibrit Ameliyat Odası

GE Sağlık ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesi arasındaki anlaşma, Hibrit Ameliyathane Odası’nı da kapsaması ile farklılaşıyor. Proje zarfında, sinir sistemi cerrahisi prosedürlerinin GE’nin son teknoloji 3T MR sistemiyle gerçekleştirilebileceği hibrit bir ameliyathane bulunuyor. Bu durum, operasyon sırasında vakanın tüm adımlarının aynı anda görselleştirilebildiği sinir sistemi cerrahisi prosedürlerini mümkün kılarak hastaların yüksek teknolojili ve güvenli hizmet almalarına imkân tanıyacak.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It