22 Mart 2019

VEDA

mehmet alı ozkan

Mehmet Ali ÖZKAN

Bundan böyle tıbbi cihaz sektöründe aktif yer almayacağımdan, sektörel sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında aktif olarak bulunmayacağımdan dolayı sektördeki gelişmeleri yakinen takip etme imkânım olmayacaktır.

 

Tıbbi cihaz sektörüne emek vermiş çok değerli meslektaşlarım. Tıbbi cihaz sektöründe sivil toplum bilincini oluşturmak için Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF) ve çatısı altındaki tüm derneklerde görev almış çok değerli mesai arkadaşlarım. Sağlık sektörünün çok değerli paydaşları. Bu dergi yayımlanmaya başladığı ilk aydan itibaren bu köşeden genelde sektör sorunları başta olmak üzere güncel sorunlar ve güncel konular üzerine aklım erdiğince, dilim döndüğünce bir şeyler söylemeye gayret ettim. Genelde yazılarım üzerine olumlu tepkiler aldım. Yazılarımı okuma imkânı bulup tarafıma mail ve telefonla dönüş yaparak yazılarım hakkında fikirlerini paylaşan okuyucularımın verdiği güç ve destekle sektörel sorunların dile getirilmesi ve çözüme kavuşturulması konusundaki görüş ve önerilerimizin altını kalın harflerle çizerek sıkıntı ve sorunlara cesaretle değinmeye gayret gösterdim.

 

“Hakkınızı helal edin”

Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunamayacağı temel prensibine inanan biri olarak bundan böyle tıbbi cihaz sektöründe aktif yer almayacağımdan, sektörel sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında aktif olarak bulunmayacağımdan dolayı sektördeki gelişmeleri yakinen takip etme imkânım olmayacaktır. Bu nedenle sektörel sıkıntılardan, sorunlardan yeteri kadar bilgim olamayacağı ve sektörü ilgilendiren yasa ve yönetmelikleri yakinen takip etmekten uzak olacağım için bundan böyle bu köşedeki yazılarımla sizlerle beraber olamayacağımı üzülerek belirtmek istiyorum. Allah ömür verir, sektörel faaliyetlerimde aktif bir çalışma içinde bulunursam belki yine bu köşede birlikte olabiliriz. Bu vesile ile geçmiş yazılarımda bir meslektaşımı, sağlık sektöründen herhangi okuyucumu farkında olmadan kırmış, üzmüş isem beni bağışlamanızı, hakkınızı helal etmenizi rica ediyorum. Ben tüm okuyucu ve meslektaşlarıma haklarımı helal ediyorum.

 

Medikal News’e teşekkür

Başta tıbbi cihaz sektörünün değerli işverenleri, çalışanları olmak üzere tüm meslektaşlarıma, Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF), Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) ve tüm derneklerde görev almış ve görevde olan başkanlar ve yönetim kurullarındaki dost ve arkadaşlarımın çalışmalarında başarılar diliyorum. Medikal News dergisine uzun bir yayın hayatı dilerken, Yusuf ve Hüseyin bey kardeşlerime derginin bu köşesinde bana yıllardır yer ayırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Sağlık ve huzur dolu günler hep sizlerle olsun.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It