20 Şubat 2020

Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu 12-13 Mart tarihlerinde düzenlenecek

bırlesık krallık banner

T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Birleşik Krallık Başbakanlığı Türkiye Ticari Temsilcisi Lord Janvrin ve her iki ülkenin Bakanlık temsilcileri desteği ve himayesiyle “Türk-UK Sağlık İş Forumu” her iki ülke Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda ve Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ) organizasyonunda 12-13 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul’da CVK Park Bosphorus Hotel Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın liderliği ve katılımıyla, USHAŞ’ın organizasyonu ile gerçekleşecek Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu, Brexit’in ardından İngiltere’nin ülkeler arası ilk sağlık işbirliği toplantısı olacak. Türkiye ve Birleşik Krallık arasında yatırım ve işbirliği fırsatlarının konuşulacağı bu önemli buluşmaya Türk sağlık sektörünün başarılı ve deneyimli kuruluş, firma ve temsilcileri davetlidir. Sağlık hizmetlerinin devlet tarafından Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) aracılığı ile ücretsiz olarak sunulduğu Birleşik Krallık’ta; estetik, göz, diş, obezite, üreme sağlığı gibi branşlar ücrete tabi ve oldukça pahalıdır. Ücret alınmayan bazı hizmetlerde ise uzun bekleme süreleri İngiliz vatandaşlarını yurt dışından sağlık hizmeti almaya yöneltmekte. Bu anlamda, global sağlık hizmetlerinde tercih edilen ilk 10 ülke arasına giren Türkiye, deneyimli sağlık personeli, yüksek kalite servisi ve uygun maliyetleri ile sağlık hizmeti almak isteyen İngilizlerin dikkatini çekiyor.

 

TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜ İÇİN BÜYÜK FIRSAT BREXIT sonrası yeni açılımlara giren Türkiye-Birleşik Krallık buluşması için sağlık turizmi, ilaç, tıbbi sarf, sağlık bilişimi, PPP Sağlık yatırımları danışmanlık, mimarlık ve inşaat firmalarında sınırlı sayıda kontenjan belirlenmiş. Katılım koşullarını ve daha fazla ve güncel bilgi için www.ukturksaglikforumu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It