29 Eylül 2017

TÜRK KANSER DERNEĞİ Ekim ayında meme kanserine “DUR” diyor!

kansere dur

Kurulduğu günden bugüne kadar binlerce kişinin ücretsiz kanser taramasını, teşhisini ve tedavisini gerçekleştiren Türk Kanser Derneği, hayata geçirdiği, fark yaratan kampanyalarıyla meme kanserine dikkat çekmeye devam ediyor.

Ekim ayı boyunca meme kanserinde erken tanı, risk faktörleri ve taramaların önemine vurgu yapmak adına Ülke genelinde birçok etkinlik düzenleyen Türk Kanser Derneği, meme kanserini yenen kadınlardan oluşan “Kazananlar Kulübü” ile birlikte erken tanının ve moralin kanserle mücadelede önemine vurgu yapıyor.

Yapılan erken tanı çağrıları sayesinde kadınların meme muayenelerini yaptırmasına ve erken evrede tanılanan meme kanserlerinin tedavi edilmesi konusuna dikkat çeken Türk Kanser Derneği, geçmiş yıllara oranla meme kanserine bağlı ölüm oranlarının %10 gerilemesine katkı sağlamıştır.

%10’dan daha fazlası için çalışmalarını yürüten Türk Kanser Derneği’nin en büyük hedefi meme kanserine bağlı ölümleri sıfıra indirip sonlandırmaktır.

Türk Kanser Derneği; “Meme Kanserine “DUR” de!” sloganıyla 1 – 31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı boyunca toplumun meme kanseri konusunda bilinçlenip, harekete geçmesi için çalışmalarını yürütmeye devam edecek.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It