12 Nisan 2020

Tolga Güler: “Yoğun Bakım yatak sayımız yeterli, transfer aşamasını da hızlandırıyoruz”

tolga guler 

Türkiye Özel Hastaneler Nöbetçi İşletme Müdürleri Birliği Başkanı Tolga Güler, Yoğun Bakım ihtiyacı olan hastaları için Yoğun Bakım yatak sayılarının yeterli olduğunu söyledi.

 

Türkiye Özel Hastaneler Nöbetçi İşletme Müdürleri Birliği Başkanı Tolga Güler, Yoğun Bakım ihtiyacı olan hastaları için Yoğun Bakım yatak sayılarının yeterli olduğunu söyledi. Birlik olarak ciddi anlamda katkı sağlayıp Yoğun Bakım ihtiyacı olan hastaların transfer aşamasını hızlandırdıklarını söyleyen Tolga Güler şu açıklamayı yaptı: “Birçok dünya nüfusunu etkisi altına almış olan Korona Virüs, Ülkemiz üzerinde de  olumsuz etkisini göstermiş durumdadır. Fakat Korona Virüs salgını duyulması ve hızlıca yayılmasına başladığı günlerde, Ülkemiz de gerekli hassasiyet noktasında sıçramasını engellemek ve olası bir durumda da etkilerinin minimum derecede tutmak amaçlı birçok önem aldığını biliyoruz. Bu sürecin birçok gelişmiş Ülke arasında, iyi yönetildiğini görüyor ve şahit oluyoruz. Zaten Avrupa Ülkelerinin, Ülkemizden talep ettiği uzman bilgi  ve Tıbbı Malzeme desteği bu durumun en iyi örneğidir. Peki biz Ülke olarak veya sosyal toplum sorumluluğu olarak ne yapıyoruz veya neler yapmalıyız. En başında belirttiğimiz gibi Ülkemiz bu süreci şuana kadar iyi götürmekte ve  insanların tıbbı malzeme, gıda ve sağlık gibi başında gelen zorunlu ihtiyaçlarını karşılayarak Sosyal Devlet anlayışını da ortaya koymaktadır.”

“Transfer aşamasını hızlandırıyoruz”

Hastalığı ilerlemiş hayati risk taşıyan ve buna bağlı Yoğun Bakım ihtiyacı olan hastalar için Yoğun Bakım yatak sayılarının yeterli olduğunu ifade eden Güler, “Hastaların transfer ve yer arama noktasında da, Sosyal Sorumluluk amaçlı bir araya gelmiş Türkiye Özel Hastaneler Nöbetçi İşletme Müdürleri Birliği olarak ciddi anlamda katkı sağlayıp Yoğun Bakım ihtiyacı olan hastaların transfer aşamasını hızlandırarak, varsa veya yaşanması söz konusu olan mağduriyetleri ortadan kaldırmış oluyoruz… Ülkemizin ve insanlığın içinde bulunduğu bu durumdan biran önce çıkmasını temenni ediyoruz” dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It